Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kékfényszűrő lencse és a...

Kékfényszűrő lencse és a monitorszűrő lencse egy és ugyanaz? Ha nincs lehet rá tetettni?

Figyelt kérdés
Nyáron csináltattam szemüveget, viszont nem tudom, hogy van-e rajta monitorszűrős lencse. Meg hát nem tudom, hogy a kékfényszűrős és a monitorszűrős lencse egy és ugyanaz csak más a neve. Elakarom vinni, de nem tudom, ha nincs körülbelül mennyi lehet. Azért szeretnék, mert elég sokat vagyok gép előtt plusz online oktatás van és ilyenkor kegyetlenül elkezd a fejem fájni ha a monitort nézem.

2021. márc. 14. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
onnan tudod leellenőrizni, hogy kékesen fénylik, ha mozgatod. A másik, hogy helyezz magad elé egy fehér lapot. Ha a szemüvegeden át sárga, akkor kékfényszűrős. Szerintem külön rátetetni nem lehet, mint egy fóliát, de ne legyen igazam.
2021. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Zölden fénylik sajnos.
2021. márc. 14. 22:01
 3/17 anonim ***** válasza:
És mit akarsz vele szűrni?
2021. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Olvasd el mit írtam... De semmit 🙄
2021. márc. 14. 22:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Elolvastam, nem tudod mit akarsz szűrni, csak fáj a fejed.
2021. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha egész nap a laptop előtt ülök, hogyne fájna. De mindegy. Köszi a segítséget
2021. márc. 14. 22:58
 7/17 anonim ***** válasza:
A segítséget én írtam, a második csak kötekszik vagy nem tudja miről van szó (akkor meg mindegy) :)
2021. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Aki az elsőt írta köszönöm a választ. Régóta szemüveges vagyok. Pár szemüvegemnél csináltattam, de a mostaninál nem vagyok biztos. Migrénes vagyok, de azért elég fura, hogy mindig azon a napon vagyok szarul. Óra végén elkezd jobban fájni a fejem, a többi napokom meg semmi. Ezért szeretném megnézetni, hogy van-e rajta és ha nincs tesznek-e rá vagy se
2021. márc. 14. 23:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Nekem kèk fèny szűrős van
2021. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Akkor gyengébbek kedvéért még egyszer.

1. A "monitor szemüveg" nem szűr semmi olyat, ami szűrés nélkül káros lenne.

2. Amit szűr, azt 0 Ft-ért el lehet intézni a Windows vagy a monitor saját menüjében is.

3. Fáj a fejed a monitortól, az azért van, mert hajlamos vagy rá, hogy valamit közelről, mozdulatlanul, sokáig nézve megfájduljon.


Aki szerint ez kötekedés az menjen átveretni magát a "szűrős" szemüvegekkel jó pénzért.

2021. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!