Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kékfényszűrő lencse és a...

Kékfényszűrő lencse és a monitorszűrő lencse egy és ugyanaz? Ha nincs lehet rá tetettni?

Figyelt kérdés
Nyáron csináltattam szemüveget, viszont nem tudom, hogy van-e rajta monitorszűrős lencse. Meg hát nem tudom, hogy a kékfényszűrős és a monitorszűrős lencse egy és ugyanaz csak más a neve. Elakarom vinni, de nem tudom, ha nincs körülbelül mennyi lehet. Azért szeretnék, mert elég sokat vagyok gép előtt plusz online oktatás van és ilyenkor kegyetlenül elkezd a fejem fájni ha a monitort nézem.

2021. márc. 14. 21:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Majd ha egész nap a laptop előtt ülsz, nem 5 cm-re tőle és elkezd fájni a fejed, hogy még hánysz... Akkor mond ezeket, a gyengébbek kedvéért. Ha nem tudsz segíteni akkor ne írj, ne okoskodj.
2021. márc. 15. 15:15
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Naponta minimum 10 órát ülök gép előtt kb 20 éve.
2021. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor menj máshova okoskodni
2021. márc. 15. 18:07
 14/17 anonim ***** válasza:
15%
Te meg költs a felesleges szűrőkre a szemüvegen, aztán majd jussalak eszedbe, mikor nem változott semmi.
2021. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pedig a #10-es válaszoló nem adott rossz tanácsot.


Szemüveg helyett én is inkább a kijelzőt kalibráltatnám be, minthogy szemüveggel vacakoljak, ami kényelmetlen és akadályoz is, amikor fejhallgatót használok.


A fejfájást okozhatja az, hogy túlságosan kékbe húznak a kijelző színei és ettől erőlködik a szem, másrészt a túl magas fényerő és a gyenge kontraszt (TN panel) is válthat ki fejfájást.

2021. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#14 Kopj már le. Minek turkálsz más pénztárcájába? De komolyan. Nem mindegy, hogy fogok rá tenni szűrőt vagy sem? TV-re is lehet állítani? Orvos vagy? Kérdést tettem fel, nem okoskodást vártam. Köszi a semmit.
2021. márc. 16. 19:38
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én 23 évs vagyok, egyetemista, online oktatás szintén, de amúgy is életem nagy részében a szobámban ültem gép előtt. Sosem volt kékfény-monitorszűrős, akármilyen szűrős szemüvegem, és elég a rossz a szemem is (-4körül + cilinder). Őszintén megmondva nem hinném én sem, hogy azért fáj a fejed, mert nincs rajta ilyen réteg, a legtöbb embernek nincs is. A monitorod fényerejét vedd szerintem lejjebb, iszonyatosan sokat számít, illetve használj fluxot, amivel lehet a képernyőt tovább állítgatni. Van erősen sárga, kevésbé sárga, mindenféle árnyalat, hihetetlen a különbség. Én amikor egyetemre mentem, engem is hasonlóan ért a még jobban megnövekedett gépezés, de amióta ezt használom mondhatni meg se kottyan. Ha ez sem segít, érdemes lehet elmenni szemészetre, hogy nem romlott-e a szemed, meg elláthatak további tanácsokkal. Lehet neked segítene ez a réteg is, nem tudom, de előbb én ilyen beállításokkal próbálkoznék. Én többektől hallottam, hogy zavarta őket, hogy kékes tükröződés van a lencsén, illetve engem több optikában is lebeszélni akartak róla (mondjuk fel sem merült, hogy szeretném, de mégis).
2021. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!