Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kékfényszűrő bevonatos lencsét...

Kékfényszűrő bevonatos lencsét utólag lehet rátetetni a szemüvegre?

Figyelt kérdés
A napokba figyeltem meg, hogy egyre jobban fárad a szemem ha sokáig nézem a monitort. Hallottam, hogy le lehet venni laptopon a kékfényt, de mivel grafikus vagyok az meg eléggé szar lenne. Utólag lehet rátetetni a lencsére vagy új lencsét kell fizetnem?
2021. márc. 22. 09:47
 1/3 A kérdező kommentje:
!!
2021. márc. 22. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Utólag már nem lehet réteget rátenni. Gyárilag van kezelve a lencse, amiből kivágják a formát. Egyébként pontosan ugyanúgy el fognak csúszni a színek vele, tehát fura, hogy grafikusként a monitor beállítása nem felel meg, de a szemüveg igen. :) Lehet, hogy többre jutnál a monitor bekalibráltatásával. Grafikai munkához amúgy is színhelyes monitorral kellene dolgozni.
2021. márc. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom régi kérdés, de másnak még jól jöhet... Fotósként nekem a következőt ajánlották: lehet kapni "anyagában kékfényszűrős" lencsét, amin nem bevonatként van a kékfényszűrő réteg, hanem magában a lencsében. Ez kevébé tolja el a színeket. Kipróbáltam, ilyet hordok, minimális a különbség. Nyilván csak kalibrált monitorral érdemes dolgozni, és rendszeresen újrakalibrálni, viszont ez a lencse annyira kicsi különbséget generál, hogy egyszerűen az agy alig tesz közte különbséget. Ennyit a természetes fény színhőmérséklete is simán eltol az egész látványon, szóval ha nem 50%-os szürke szobában semleges színű világítással dolgozol akkor nem igazán fogod látni a különbséget.
2022. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!