Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül kb egy pár...

Mennyibe kerül kb egy pár normál szemüveg lencse?

Figyelt kérdés

Nem véknyított, nem fényre sötétedő, csak egy sima pár lencse. -3,5-ös dioptria az egyik, -3 a másik. Cylinder is van rajta.

Már van egy meglévő keretem, és abba szeretnék lencsét.

Kb mennyibe kerül ez így? Tudom, pontos árat nem fog tudni senki írni, de csak kb érdekelne, mert nincs túl sok pénzem erre.

Keskeny szemüveg keretről van szó, nem divatos, nagy keretről, ha számít valamit.


2021. márc. 29. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Márkás alaplencse 35-50e Ft./db., tehát két pár lencse olyan 70-100e Ft. között lesz valahol. Ami nagyon meg tudja dobni az árat az a dioptria, a cilinder és a vékonyítás (ekkora dioptriánál érdemes kérni, mert nagyon vastag lesz egyébként). Ezen felül extra felületkezelési rétegekkel a csillagos égig is el lehet menni árban.


Második opció: Noname márka. Amennyit nem szégyellnek elkérni érte, annyiba fog kerülni, viszont ezek nem tartósak, könnyen karcolódnak, én biztosan nem vennék ilyet.

2021. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van pénzem 100 ezres lencsékre, szóval jó lesz a legolcsóbb. Ez van. Már szükséges kicserélni a keretet, mert a jelenlegit sérülés érte, és ki tudja még meddig használható nagyjából így. Látnom meg kell, mert -3 körüli érték már elég erős ahhoz, hogy ne tudjak például vezetni szemüveg nélkül, a közlekedés pedig nélkülözhetetlen számomra.
2021. márc. 30. 05:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 körül már van lencse. Nekem másfél éve 85 ezer volt egy db, de ebben minden benne volt.(nagyon rossz a szemem)
2021. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!