Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elmérték a pupillák közötti...

Elmérték a pupillák közötti távolságot?

Figyelt kérdés
A recepten 56-ot írt a doki, ma pedig megnéztem azt a kis nyugtát amit kiad a gép ugye, automatikus méréssel. Azon PD=58 szerepel. A doki miért nem azt az értéket írta fel? Már megcsináltattam a szemüvegem és most parázok, hogy nem lesz oké :(
2021. máj. 7. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nézte manuálisan is? Ha rossz érezni fogod a szemüveget
2021. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cubina ***** válasza:
Ha kész lesz a szemüveg, ott az optikában/rendelőben felveszed, sétálgatsz benne 10 percet és ha bizonytalan vagy, méresd meg velük a távolságot újra. Nagyon sokszor elrontják ezt, és emiatt az ember nem lát jól az új szemüveggel. Gyártási hibára van garancia, ezért ha nem jó valami, akkor visszaveszik és készítenek új lencsét ingyen. Igaz, hogy várni kell megint 1-2 hetet (általában), de megéri várni.
2021. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szemüveg olvasó szemüveg lesz, tehát nem tudom majd sétálva felmérni :( Olvastam egy olyant az interneten, hogy a közeli szemüvegnél levonnak -2 mm-t a távoli pupilláris távolság értékéből. Reménykedem, hogy ezért írta így a doki... You can calculate Near PD for reading glasses by subtracting 3mm from your distance PD. For example, if your distance PD is 63mm, then your near PD is 60mm
2021. máj. 7. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg is fejtetted lehet. Ne aggódd túl, főleg így előre, ha nem érzed jónak ráérsz majd gondolkodni!
2021. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat!
2021. máj. 9. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!