Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miert látok a bal szememmel...

Miert látok a bal szememmel homályosabban az új lencsémmel?

Figyelt kérdés
Próba lencsém van. A kettővel együtt jól látok. Viszont külön külön a torikus lencsémmel élesen, a másikkal homályosan. Miert van ez? Azon is emelve lett egy dioptria viszont sokkal homályosabban látok vele mint a másikkal. Most voltam szemeszten megnezetni. A számokat a tábláról le tudtam vele olvasni azt mondra ő nem emelne rajta. Viszont ha pl nézem a tvt és össze hasonlitom a kettőt van amit nagyin nem látok élesen míg a másikkal igen. Ez normális? Vagy még erősebbre kellett volna kérni?
2021. máj. 12. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen normális. A kettőnek együtt kell jónak lennie.
2021. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igy nem fog gyorsabban romlani a szemem esetleg? Hogy csak az egyikkel látok úgymond élesebben. A másik nem erölködik ez miatt?
2021. máj. 12. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Erősebbre kérni nem lehet, azt az orvos állítja be. Nem tudom hol csináltattad, én az Ofotértbe, és ott a dioptria megállapítása után még vagy 10-10 lemcsét bepróbáltak, és kényelem és élesség alapján kellett mondanom, hogy melyik jó, melyik nem. Ha alapvetően jó az egyik szemed, a másik mondjuk -0.5, az már nem jó. Nem hiszem, hogy szemüvegben is jó, ha van eltérés, hiszen pont az a lényege, hogy lássál, és levegye a szemről a terhet.
2021. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!