Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A jobboldali szememmel miért...

A jobboldali szememmel miért látok jobban és élesebben? Meg miért nyílik nagyobbra mint a baloldali?

Figyelt kérdés

2021. máj. 13. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek, akinek rossz a látása, nem egyformán rossz mindkét szemére. Nekem a bal -9.5 és cilinderes, a jobb -9 és sokkal élesebb. Sőt, éjszaka, mikor az ablakon szűrődik be valamennyi fény, a bal szememmel nem látom. Csak a jobbal. Elég ijesztő tud lenni, mintha olyankor vak lennék a bal szememre :D


Menj el szemészetre, ha még nem voltál.

2021. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Voltam 5 évvel ezelőtt még gyerek voltam, de semmi baj nem volt vele.


Azt vettem észre hogy a jobb szememmel egy picivel élesebben látok és színesebben, úgy érzem hogy a jobb szememet jobban használom.. Vagy hogy fejezzem ki magam :D, jobban terhelem mint a másikat

2021. máj. 13. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy 5 éve minden rendben volt, nem jelenti azt, hogy most is. Tudod, az emberi szervezet változik :D Csak mert gyerekként nem fájt a hátad és nem volt magas vérnyomásod, nem jelenti azt, hogy 45 évesen sem. A látás is változhat. Nekem 7 évesen még tökéletes látásom volt, most meg ugye -9 körül.
2021. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem 45 vagy hanem 17 :D
2021. máj. 13. 14:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagyok *
2021. máj. 13. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is bármikor romolhat a látásod🤷🏼‍♀️Sajnos.
2021. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5 évvel ezelőtt nekem még tökéletes volt a szemem. Most -4-es.

Úgyhogy 5 év alatt simán romolhatott.

2021. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem 13 éves koromban romlott el a látásom. Elég hirtelen. Szeptemberben, iskolakezdéskor még remekül láttam mindent a táblán az utolsó padból is. November végén már szakkörön, amikor az első padba lehetett ülni, akkor is meresztenem kellett a szemem. Elmentünk szemészhez: -3, -3. Azóta is romlik, csak sokkal lassabban.
2021. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!