Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Velem is megtörtént az a...

Velem is megtörtént az a dolog hogy egy szempilla beleesett a szemembe egy jó 20 perce, próbáltam kiszedni de végül bement eléggé a szemhéjam alá, kicsit viszket is, ezzel mit tudok kezdeni, lehet bármi probléma belőle, kitud majd jönni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 20. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolás koromban szemorvos tartott erről előadást. Leírom, ha a felső szemhéj alá került:

1). A szemhéj tövéhez (tehát a szemöldök alatti részhez) valaki tartson vízszintesen egy gyufaszálat.

2). A társad fogja meg a szempilládat és fordítsa ki, a szemöldököd felé. Ijesztőnek tűnik, de hidd el, hogy biztonságos, mert a gyufaszál (vagy más egyenes dolog) nem kerülhet a szemedbe, mert a szemhéjad ezt biztonságosan megakadályozza.

3). Nézz a föld felé és a társad steril zsebkendővel, papírszalvétával stb. bátran nyúljon a szeded felé és távolítsa el az idegen testet. Ez bis veszélyesnek tűnik, de ne féljetek, emiatt semmi baja nem lesz a szemednek. Kellemetlen, mert Te bizonyára pislogni fogsz, amikor a gyufára ráborítja a szemhéjat (félted a szemed), kicsúszik a szempillád az újai közül stb., de ne adjátok föl, sikerülni fog.

Minden diáknak ki kellett próbálni balesetesként is, meg segítőként is. Én már megcsináltam magamnak, tükörbe nézve, sőt másokon is segítettem.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2021. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!