Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt olyan fiatal személy a...

Volt olyan fiatal személy a környezetedben, akiről nem gondoltad volna, hogy nagyon megbetegedhet a covid miatt, de mégis megtörtént?

Figyelt kérdés
50 év alatti

2021. márc. 14. 07:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, sajnos meg is halt
Igen, több is
Igen
Nem
48 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ami azt illeti (szerencsére) én még nem is ismerek olyat aki komolyabban beteg lett volna mint egy sima influenza
2021. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Még időset sem ismerek a környezetemben, aki megbetegedett volna.
2021. márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Kolléganőm férje. Meghalt.( hozzátenném,hogy túlsúly+ roma).

Másiké intenzíven van, 43 éves.( nagy túlsúly)

Harmadik mondjuk pont 50 volt, meghalt. ( roma, min.túlsúly).

Szerencsések,akiknek nincs ilyen ismerős.

Szabolcs megye, covid központ mellett dolgoztam,nővér vagyok. Volt kollégáim a covidon dolgoznak mert nem elég a személyzet..

2021. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt 2 idős 70+ ismerősőm,aki meghalt, az 50 éves barátom nagyon rosszul volt,majdnem lélegeztetőrekerült, a kollégáim közül többen is voltak 50 alatt,aki azt mondta,hogy egész nap kint volt az erkélyen,mert bent a lakásban fuldokolt
2021. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
A pizzafutárunk. Három nappal a halála előtt még volt nálunk. 38 éves volt.
2021. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Miért számít hogy valaki roma? Van valami kimutatás hogy rájuk nézve veszélyesebb?
2021. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Alacsonyabb életszínvonal miatt veszélyesebb!
2021. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

A környezetben 6 volt. Ebből három 70 körüli volt, nekik mint egy keményebb influenza, pár hétig otthon voltak.

Egy 40 alatti, aki influenzaszerű tünetekkel 10 napot otthon volt. (Bement kórházba, estére ki is dobták, menjen amerre lát, mert nem volt tüdőgyulladása)

Egy 50 közeli szintén ilyen influenzaszerű tünetekkel.

És egy 50 feletti meghalt. Ő erős dohányos, diabéteszes volt magas vérnyomással, önpusztító életmóddal.


A vicc az volt, hogy a 70-esek közt 2 házastárs volt, és az egyik amikor otthon maradt ápolni, el sem kapta, hanem 6 héttel később valahol máshol kapta meg.

2021. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

6

Mint írtam,nővér vagyok. Lehet,hogy erre nincs kifejezett statisztika, de az én 13 évem alatt plusz anya 30+éve alatt elmondhatom,hogy a legtöbb roma a légzőszervi betegségeket nehezebben viseli.

A másik probléma a "butább putris"réteg nemtörődömsége. Nem hord maszkot,nem figyel a higiéniára.. ahol lakom pl.az történt,hogy meghalt egy roma a sorról. A temetésen ezren,a koporsót felnyitotta egy ökör (azóta ő is ITÓ-van) és a "kiccsalád" összecsókolgatta a halottat.. most az egész sor covidos..szóval ezért írtam. Nem rasszista indítattás,inkább tapasztalat.

2021. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Még hogy az ebolának nem lenne esélye terjedni, mert ugye "higiénikus és civilizált" ország vagyunk...
2021. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!