Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tehetek kancsalság ellen?...

Mit tehetek kancsalság ellen? 16/F

Figyelt kérdés

Óvodás koromban vettem észre, hogy "kettőt látok" mindenből, akkor viszont még azt hittem, hogy az normális. A mai napra viszont egyre többen említik meg, hogy kancsal vagyok, ami eléggé zavar engem. Mármint nem az, hogy mondják, hanem az, hogy nem tudok látni térben, hiszen ha pl. most a telefont nézem, a mögötte lévő tárgyból (pl. tolltartóból) 2 fantomképet látok. Amikor nézek előre, oldalra, bárhova, látom 2 szélen az orromat is (megint fantomképet).


A látásommal nincs túl nagy baj, tisztán látok mindkettő szememmel távolra és közelre egyaránt. Szemészeten utoljára 5-6 éve voltam, akkor még nem kellett szemüveg.

Mit tanácsoltok? Mit lehet tenni kancsalság ellen? Menjek el szemészetre, vagy van valami itthoni módszer, amivel helyre lehet hozni?


A válaszokat előre köszönöm! :)



2021. máj. 25. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Legjobb a szemészet,mivel otthoni praktikák,szinte semmit nem érnek,nekem anno lézeres szemműtéttel csinálták meg TB-re,azóta tökéletes.
2021. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemészet... TB-re van lézeres műtét, nekem is úgy hozták rendbe. Mással már nem kezelhető, csak kisgyerekkorban szokták letakarni az egyik szemet és speciális szemüveget adni, ehhez most már késő van.
2021. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annyi problémám lenne, hogy 18 év alatti vagyok még 1,5 évig, szóval a szemműtéttel várnom kell, de ha ez az egyetlen módja, akkor kénytelen vagyok.

Köszönöm a válaszokat! :)

2021. máj. 25. 23:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es,1 vagyok,nekem egyszer mondták lehet szemtornával is próbálkozni,de az már gyerek korba is kis eredménnyel hoz sikert,szóval tényleg a műtét a legjobb.
2021. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,nem tudom most hogy van,nekem szerintem tuti 18 alatt csinálták.
2021. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3# engem 12 évesen műtöttek.
2021. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenféleképp érdeklődök iránta, gyorsan neten utánakeresve találtam azt, hogy ajánlott 18 felett, de ha lehet 16 évesen is, akkor annak örülök! :) Kérdés, hogy ilyenkor pandémia alatt végeznek-e szemműtétet.

Mindenesetre köszönöm mindenki válaszát! További szép estét!

2021. máj. 26. 00:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na igen,az a jó kérdés,sajnos nem hinném,magánba biztos. De azért érdeklődd meg,bízunk benne,hogy igen.
2021. máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2021. máj. 27. 23:32
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

"ha pl. most a telefont nézem, a mögötte lévő tárgyból (pl. tolltartóból) 2 fantomképet látok."


Ez szerintem így kell, hogy legyen, ha a telefonból (amire fókuszálsz) nem látsz kettőt, de lehet, hogy tévedek.

2021. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!