Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Másnak is romlott a szeme a...

Másnak is romlott a szeme a távoktatás miatt?

Figyelt kérdés
Jópár osztálytársam mondta, hogy a sok gepezestol az online oktatás alatt rosszabbul látnak most. Ez azért elég ijesztő. Ti is tapasztaltátok?
2021. máj. 27. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pedig álló nap a gép előtt ülök. (Egyetem)
2021. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Globális jelenség, pont a múlt héten olvastam erről egy cikket, megugrott a rövidlátók száma az utóbbi évben. Nagyon árt a szemnek a természetes fény hiánya és a képernyőbámulás.
2021. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, hogy a 2 óra távoktatáson felül nem kellett volna még további 8 órát előtte kotlani. Vagy főleg mobil előtt.
2021. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is romlott.
2021. máj. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lányomnak is romlott
2021. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Romlott, de még mennyire. Időnként fáj is.
2021. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3 válaszoló

Mivel a kisfiammal ülök otthon, ebből kifolyólag láttam hogy a lányom azért ült mert tanult.

Nagyon keveset telefonozik.

2021. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat ezt nem ide akartam írni :)
2021. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát még mennyire. Én eleve rövidlátó vagyok, tehát eddig is volt szemüvegem/kontaktlencsém, de emlékszem, hogy 2019 vége felé -3.00 dioptriám volt, most januárban meg -3.75 és -4.50-et mértek (ez nekem is fájt, amikor hallottam, napokig nem tértem magamhoz) és egy icipicit megint romlott, úgyhogy hamarosan megyek szemészetre.

Persze ez genetika is valamennyire, nálunk is szemüveges apukám, mamám (ráadásul neki elég erős és sok mindent örököltem tőle), nagybátyám is, de nyilván a folyamatos képernyő bámulás, otthon ülés nem tesz jót a szemnek sem. Éppen azon gondolkoztam, hogy nem tudok mit csinálni, mindenhez kell a gép, már csak az iskola és a tanulás miatt is kénytelen vagyok/voltam használni, ha szórakozásból filmet akarok nézni, akkor is, ha edzeni akarok és edzős videót keresek, ahhoz is stb. Pedig amit lehet, kinyomtatom és sokszor kézzel írok jegyzetet, a szemüvegem kékfényszűrős és a telefonom képernyője is estefelé már besárgul. Nem sokat érhetnek ezek.

Barátnőmnek szintén romlott, nem tudom mennyit.

Apukám felesége eddig nem volt szemüveges, most a home office során picit neki is romlott, -0.75-öt mértek neki.

2021. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!