Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1/-1.25 Valóban ennyire...

-1/-1.25 Valóban ennyire rossz, vagy csak az orvos dramatizálja túl?

Figyelt kérdés
Soha nem volt szemüvegem, most is csak a jogsi meghosszabításáert voltam szemorvosnál. Mostanáig fel sem tűnt, hogy probléma lenne a látásommal, de a doki úgy beszélt, mintha félig vak lennék. Azt mondta, hogy amíg el nem készül a szemüveg addig semmikép ne vezessek és kíméljem a szemem.

2021. jún. 13. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem vészes. Nekem - 4 és - 2,5, de egy jó szemüveggel semmiben nem gátol.
2021. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel szerintem tényleg ne vezess, de a szemkímélést nem tudom, mire értette. Rövidlátásnál nem erőlködik a szem, ha távolra szeretnél nézni, akkor ugyanúgy a legelernyedtebb állapotába kerül, mint az egészségesek szeme, csak hiába mert így se lesz éles a kép. Cserébe a legrövidebb fókusztávolságod rövidebb, mint a normális, így nagyon pici dolgokat (ha leteszed a leendő szemüvegedet) jobban látsz. Tűbefűzéskor meg pár esetben hasznos tud lenni.


Ha meglesz a szemüveged, akkor is kellhet pár nap, míg hozzászoksz, mert kicsit máshova kerülnek a dolgok, mint ahol eddig voltak. Szóval eleinte majd csak óvatosan :-)

2021. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
(#2 vagyok, úgy értem természetesen, hogy amíg nincs szemüveged, addig ne vezess inkább.)
2021. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem veszes. Nekem -3.5-os mindketto szemem, szemuveggel tokeletesen latok, de nelkule csak foltokat. Szerintem tenyleg ne vezess addig amig nem lesz meg a szemuveged.
2021. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
(Persze ha csak arról van szó, hogy el akarsz menni az 1 km-re levő, kisforgalmú mellékutakon megközelíthető áruházba bevásárolni, az szerintem még belefér szemüveg nélkül is. Valamint ha pl. biciklit vezetnél, az is, ilyen kis dioptriával biciklis tempónál még ellátsz a szükséges távolságig, persze légy óvatos azért. Nekem -1.5 mindkét lencse és pl. esőben direkt szemüveg nélkül biciklizem, mert a vízcseppekkel teli lencse csak ront, és olyankor amúgy is még lassabban megyek. Ha meg verőfényes napsütés van, az a lyukkamera-hatás miatt sokat korrigál.)
2021. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is 1.25-nél kellett elkezdenen hirdani, már nem láttam a táblát a suliban.

Nameg főleg este és szürkületben látsz rosszul szemüveg nélkül, szóval tényleg ne vezess.

2021. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
64%
-1 dioptrianal 1 méternél van a fókuszpont, -1,25nel ez 80 centiméter, azaz addig látsz jól élesen, utána minden homályosabb. Nyilván ez megszokás kérdése is, mert ha eddig nem volt szemüveged ehhez vagy hozzaszokva, de ha nincs rendesen korrigálva a latasod akkor előfordulhat hogy nem veszel észre táblákat például , vagy nem kanyarodsz be időben mert nem látod be rendesen az utat stb…szóval a szemüvegre mindenképp szükséged van. Én is most csinalom a jogsit amúgy és szemüveges vagyok, remekül latok, és meg így is előfordul hogy benézek dolgokat vagy nem veszek észre egy táblát ….
2021. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

-1.25-ös a szemem -0.75-ös cilinderrel és nem látok élesen távolra. Régen én is úgy voltam, hogy minek szemüveg, hiszen felismerek mindent, "látok én", de amikor feltették a korrekciót, akkor döbbentem csak rá, hogy milyen jól, élesen látni a dolgokat.


Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen a vizusa valakinek, mert ha valakinek csak 80% korrigáltat tudnak kihozni vagy tompalátó, akkor tehetnek rá akárhány dioptrát, nem biztos, hogy sokkal jobban fog látni tőle.

2021. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Oh hát ez még nem erős. Az enyém majdnem -5-ös már és -0.50-el kezdtem 7-8 évvel ezelőtt. Amíg ilyen -2-es dioptria alatt voltam, addig sokszor nem hordtam a szemüveget, mert utáltam, csak ha muszáj volt, de aztán már kénytelen voltam mindig hordani, ekkor tértem át kontaktlencsére. Én már kontaktlencse vagy szemüveg nélkül semmit nem tudok csinálni, minden tiszta homály.

De szerintem se vezess addig, amíg nem kapod meg.

2021. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!