Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátás felnőtteknél hány...

Rövidlátás felnőtteknél hány éves korban okoz először szövődményeket? Magas dioptriára gondolok, -5,5 körül.

Figyelt kérdés

#szövődmény #retina #erős rövidlátás
2021. jún. 14. 19:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hályog alatt mit értesz?
2021. jún. 15. 22:39
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a bal szemem -10,5 a jobb -11,25 dioptriás
2021. jún. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

18 éves koromtól hordok szemüveget, most 3,0 - 3,2. De nagyjából 10 éve hirtelen romlani kezdtek a szemeim. Maszek optikus bemérte, 7 - 8 körül és rá is beszélt egy új szemüvegre, ami pár napon belül kész is volt. Majd egyéb tüneteim is lettek, kiderült cukorbeteg lettem. Miután megkaptam a kezelést, nagyjából 2-3 hát alatt visszaálltak szemeim a probléma előtti 3 körüli dioptriára. Időközben felkerestem az optikus és perrel fenyegettem meg, mivel egy ilyen hirtelen szemromlás esetében tanácsolnia kellett volna, hogy előbb orvoshoz forduljak. Azonnal visszafizette a szemüveg árát!

Nagyjából 4 éve már olvasószemüveg is kell. Akkor az offotértnél készíttetem egy multifokálisat és kaptam ingyen hozzá egy olvasót. Még mindig jók!

50 éves leszek ősszel

2021. jún. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Te degeneratív myopiára gondolsz ott az extrém szemtengely megnyúlás okozhat szemfenéki elváltozásokat (mint ideghártya le és beszakadás ,makula degeneráció)retina szakadás gyakorlatilag bárkinél bekövetkezhet bármikor ,csak az extrém rövidlátóknál matematikailag nagyobb az esély.
2021. jún. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De azt honnan lehet tudni, hogy annál a dioptriánál, mint ami nekem van, már fennáll-e ez a kockázat? Hogy lehet leméretni a szemtengely megnyúlását?
2021. jún. 17. 22:14
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
A legegyszerűbb módja hogy elmész orvoshoz és ott megvizsgálják a szemfenék állapotát .
2021. jún. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

Úristen. Én ilyeneket most hallok.eloszor :(

Leszakadhat a retina? :(

12 éve vagyok rövidlátó. 10!éve kontaktlencsèt horodok

A műtéten agyalok már egy ideje


-5 dioptria

2021. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%
17, fölösleges stresszelni magad rajta. Bárkinek leszakadhat, ha ez megnyugtat. A rövidlátóknál a szem hosszúkásabb alakja miatt valamivel nagyobb az esély. De a kezdődő retinaleválás tünetei esetén mindenkinek javasolt azonnal orvoshoz fordulnia, nem csak a rövidlátóknak.
2021. jún. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
"Maszek optikus bemérte, 7 - 8 körül és rá is beszélt egy új szemüvegre, ami pár napon belül kész is volt. Majd egyéb tüneteim is lettek, kiderült cukorbeteg lettem. " Az ilyeneket mégis miért hagyják csak úgy szemeket méregetni meg szemüvegeket felírogatni? Hirtelen látásromlásnál a leghülyébbenk is tudnia kéne, hogy nem szemüveget csináltatunk kapásból, mert akkor simizi meg a fejünk valami barom főnök, hogy milyen jól "eladtunk" valamit, hanem egyből továbbirányítjuk orvosi kivizsgálásra? Elképesztő az egész.
2021. jún. 18. 21:31
 20/20 anonim ***** válasza:
86%
Rövid látás 8 éves kortól, -0,075 és -1 dioptria. Ez felment fokozatosan -4 ig, 55 éves korra. Visszament -3-ra 64 éves korra. Ekkora megállapítottak mindkét szemen szürke és zöld hályogot. Utóbbit hóttig tartó szemcseppekkel kezelik, előbbit 4 hónap alatt mindkét szemre megműtötték úgy, hogy közelre maradt a szabad-szemes olvasás, távolra, (tv vezetés) -2,5-ös szemüveg. Lehetett volna több törésű lencsét beültetni, akkor nem kellene szemüveg, de az összesen kb. 400.000Ft lett volna. 66/F
2021. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!