Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon brutál szemszárazságra/...

Nagyon brutál szemszárazságra/szemirritációra melyik a legmegfelelőbb szemcsepp?

Figyelt kérdés
A dm-es/rossmannosból csak az 1%-osat próbáltam, szinte alig ér valamit. Patikában olyat ajánlgattak, ami szó szerint kimarta a szemem. Systane-t javasolták most az optikában, érdemes próbálkozni vele?

2021. júl. 12. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én korábban a Tears Naturale szemcseppet használtam a szemorvosom javaslatára, majd ez megszűnt, azóta a Systane ultrát használom, nekem bevált. Ebből is van több fajta, Hydration, Balance meg mittomén. Nekem az ultra bevált.

Az orvosod mit javasolt?

Nekem még javasolta este lefekvés előtt a Corneregel szemgélt, és ez is nagyon jó.

2021. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én szemorvost, de legalábbis optikust javasolnék. Viszont ami tutira nem árthat, a sok folyadék ivás, és a szemed gyakori mosása
2021. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem javasolt semmit, úgy volt vele, hogy ezt megoldják a patikában vagy az optikusnál. Hát nem ez történt. Szemet csapvízzel nem mosunk, vagy mire gondolsz, utolsó?
2021. júl. 12. 19:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Kipróbálom a Systane ultrát akkor, remélem, ez beválik.
2021. júl. 12. 19:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon egyéni. Legalábbis én ezt tapasztalom. Nekem pl. a Sistane nem igazán vált be, és a Refresh lett végül a befutó, szóval valószínűleg ki kell tapasztalnod, hogy neked melyik segít.
2021. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arcot mosol ( sokszor), csapvizet iszol. Én se arra gondoltam, hogy csapvizet csepegtess a szemedbe.


"Szemet csapvízzel nem mosunk," hogy te mit csinálsz, az a te dolgod. Én megmosom. Főleg ha por kerül bele, vagy nagyon kapar a sok számítógépezés után. Hidd el, nem árt. Legalább vegyszer nincs benne.

Miért? A strandon mit csinálsz? Hugyos vízbe is megmosod...

2021. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te lehet, hogy igen. Normális ember viszont nem mossa bele pl az Acanthamoeba keratitis-t meg még ki tudja, miket a szemébe szánt szándékkal, és klóros, hypós oldattal sem mosogatja a szemét, hanem még meg is akadályozza úszószemüveggel, hogy a medencevíz a szemébe kerüljön Arról nem is beszélve, hogy a csapvíz fiziológiásan sem megfelelő töménységű ahhoz, hogy a szemmel érintkezzen. Ilyeneket mint te, csak hülyék csinálnak, megnyugodhatsz. A populáció normális részének a fejében ehhez hasonlók meg sem fordulnak.
2021. júl. 13. 19:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Szemet amúgy lehet mosni. Az a része az irományodnak nem hülyeség. Csak légyszi ne csap-meg strandvízzel csináld, és ne terjeszd másoknak, hogy ez okés.
2021. júl. 13. 19:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Fogadok, hogy te egy nagyképű fa@ vagy, mert egy nő nem ír ilyen hangnemben, és nem hülyéz le másokat, ok nélkül.

Amit te írsz, az az ostobaság, hogy a létező kb 2000 féle szemcsepp közül az intenzíven fájó szemedre az interneten kérsz orvosi tanácsot. Ezért nem kaptál a patikában hasznos szert, mert a patikus se vállalta, hogy kiégesse a szemedet valami erős vegyszerrel. És én igenis csapvízzel ( tatai csapvízzel) megmosom az arcomat, meg a lábamat meg a fejemet is, és ha szappanos lé belefolyik a szemembe, azt is kimosom.

Szemet pedig úgy kell mosni, hogy a két összezárt tenyeredbe engedsz kis langyos vizet, és az égő ( fájó) szemeddel párszor belepislogsz ( a vízbe )

A királyi stílust meg hagyd el, mert gyorsan elküldelek ahova való vagy.

2021. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Továbbra is ostobaságpkat írsz, amivel másokat, főleg kontaktlencsét használókat, de mindenki mást is veszélyeztetsz. Teljesen midnegy, hogy te mit gondolsz erről. Inkább vonulj el valami sarokba, mielőtt másoknak egészségügyi és testápolási tanácsokat osztogatsz. Nem neked szólt a kérdésem, szóval lapozz. Köszönöm.
2021. júl. 13. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!