Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen szemcseppet válasszak?

Milyen szemcseppet válasszak?

Figyelt kérdés

Tüneteim: Nagyon száraz, alkalmanként piros szemek (van, hogy úgy fájnak, hogy a szemeim nem is pirosak), néha nagyon viszketnek, iszonyatosan szúrnak, fájnak, érzékenyek a fényre, nehezen tudok monitor előtt ülni, mert akkor még rosszabb, ha egész nap nem ülök képernyő előtt, akkor még elviselhető a fájdalom, szemüvegem az monitorhoz való. Napközben és felkeléskor enyhén fehér csípás a szemem.



Pár éve kötőhártya gyulladásom volt takarítás után (nem tudom összefügg-e), majd elmentem gyógyszertárba, ahol felírták a Sperallerg szemcseppet, 1 hét alatt rendbe tette a szemeimet. Azóta próbáltam a Systane Ultra-t, utána Iridina Due. Nem használt ez a kettő. Pár növényre vagyok allergiás. Mellette szedek allergia gyógyszert is. Voltam szemészeten, ahol az Allergan szemcseppet írták fel, allergiás tünetek miatt, de nem vált be az sem. Tavaly nyáron a Genteal-t használtam, nem javult, idén a Systane Hydration-t, szintén semmi javulás. Minden más tünet, kivéve a szemproblémák, elmúltak az allergia gyógyszertől (Xyzal, Zyrtec). Immunerősítőket folyamatosan szedek. Kamillás borogatásra allergiás vagyok.



2019. júl. 7. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyukámnak ugyanez volt a baja, Systane Ultrát használt, teljesen meggyógyította. Látom neked nem segített. Esetleg nem lehet, hogy a benne lévő tartósítósterre is allergiás a szemed? Mert anyukám direkt a Systane Ultra UD-t, azaz a tartósítószer mentes változatot használta, és mint mondom nagyon bevált neki.
2019. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Anyukádnak is allergia miatt voltak a tünetek?
2019. júl. 7. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért is. Meg szemszárazság.
2019. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Taleum-ot kezdtem el használni, ami allergiás kötőhártyagyulladás megelőzésére való. Azzal együtt használom a Systane Hydration-t és szedem a Xyzal-t. Ha rendesen használom őket minden nap, akkor a szememnek semmi baja, de ha kihagyok egy napot egyből visszatérnek a tünetek.
2019. júl. 11. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!