Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Reggelre bedagadtak a szemeim,...

Reggelre bedagadtak a szemeim, pirosak és könnyesek. A legkondi okozza?

Figyelt kérdés
A munkába állandóan megy a megkondi. Egyedüli vagyok, aki nem kapcsolja be. A kolléganőm ahogy megerkeznek, kapcsoljak is 18 fokra. A tegnap olya szurodast éreztem, mintha homok lenne a szememben, egész nap szúrt és piros volt. Szecseppet tettem, nem használt. Estére kamillás langyos borogatást tettem. Reggelre úgy bedagadtak, hogy alig bírom kinyitni. Fényre nagyon érzékeny. Pirosak és könnyben vannak. Ahogy kimegyek a levegőre, konnyezek. Mit tegyek?
2021. júl. 31. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, sőt talán valószínű. A folyamatos légáramlás kiszárítja a nyálkahártyákat, ráadásul felkavarja a port. Patikában lehet kapni megfelelő szemcseppet.
2021. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úszószemüveg nekem bevált a munkahelyemen. Így csak egy-egy keretnyom marad oldalt, de az meg elfér.
2021. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem lévőkhöz, valószínűleg attól van sajnos.

Az úszószemüveg érdekes ötlet, egész nap viseled, 8-12 órában meló alatt?


Kérdező próbáltál már kompromisszumot kötni a kollégákkal? Bocsi, tudom, hogy ez nem volt kérdés, de nagyon szeretnék segíteni, nekem a fülem gyulladt be egyszer a légkondi miatt, kollégák annyira nyomtatták. Ha tudsz, ülj át máshová a nyár alatt, beszéld meg a főnököddel, ő sem jár jól vele, ha beteg leszel.


Amit még meg tudnál beszélni a kollégákkal: mondjuk bekapcsolhatják, de 22-25 fokra. Nem egészséges ha több, mint 5-7 fok különbség van a kinti hőmérséklethez képest. Ha például kint 32-34 fok van, nálunk otthon 28 fokon megy, teljesen jól lehűt az is. Lehet ha küldesz nekik erről pár cikket, belátóbbak lesznek.


Radikálisabb megoldás a HR-eshez, munkavédelmi képviselőhöz fordulni, ugyanis törvényileg jár mindenkinek a megfelelő munkakörülmény, ebben a hőmérséklet is benne van. Vihetsz mondjuk orvosi igazolást, hogy hátrányod származott a hidegtől, kiestél betegszabi miatt.

De ha ehhez folyamodsz, nagy ellenszenv alakulhat ki a kollégákkal, először próbálj meg velük beszélni.


Hátha segít a nyílt, őszinte kommunikáció, egy csapat vagytok, egy helyen dolgozva egymásra vagytok utalva, össze kell tartanotok, mindenkinek engednie kell kicsit.


Jobbulást!

2021. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 18 fokkal van a gond.

Éjszaka sem kellene kikapcsolni és egy 25-26 fokon járatni.A terelőt meg úgy beállítani,hogy a lehető legkisebb légmozgást okozza.

Ezt is lehet érezni,de pár nap alatt megszokod és észre sem lehet venni később.

Nem jó az egészségeteknek, sokkal többet fogyaszt és a készüléknek sem tesz jót,hogy minden reggel órákig maximális teljesítményen működik.Ettől gazdaságtalanabbul nem is lehetne működtetni.

Én tényleg a legkisebb légmozgásra is fülfájás, könnyezéssel reagálok.

De amióta így használok klímát semmi bajom.

Annyi,hogy műkönnyet használok,de azt a monitor miatt is.

Ez mellé,ha irodában dolgozol,akkor próbálj meg egy hagyományos izzós asztali lámpát.

Nekem ez a vibráló led fény is ugyanezt okozta.

A sima izzós lámpa megoldotta.

Bár nem tudom hol tudsz még izzót beszerezni, talán vidéki kisboltokban..

Én betáraztam belőle.

2021. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az úszószemüveges vagyok. Igen, egész nap használom. Ahogy a pulóvert is, illetve néha kabátot is felveszek. Nálunk 21 fok van bent. Mivel nők vannak többségében az irodában, esélytelen feljebb tetetni. Ők 23 fokban már megsülnek, 19-ben meg megfagynak. Az év elején nem működött a klímánk, az első meleg héten az egyikük elájult a melegtől az irodában. Pedig csak 27 fok volt akkor bent. Tehát az én véleményem a kisebbség, ezért is inkább alkalmazkodok. Már beszéltem a főnökömmel. Azt mondta, hogy nem lehet jól beállítani. Vagy nekem lesz jó, vagy nekik. És inkább engem rúg ki, mint őket. Úgyhogy nyáron bent vastag pulcsi, hosszú melegítő + úszószemüveg kombóban vagyok.
2021. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet amiatt, de szemcsepp tökéletesen megszünteti. Reggel-este cseppentsd egyet bele, és jól leszel. Nekem is nagyon égett már, de éjszaka is felkeltem rá annyira ki volt száradva, nappal nem láttam és csak pislogtam mint egy idióta. Az okot nem tudom - de a szemcsepp óta nincs ilyen gond.
2021. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A légkondi száritja a levegőt, az meg a nyálkahartyát. Gondolom gép előtt dolgozol, ezért keveset pislogsz, nem tud elég gyors ütemben visszanedvesedni a szemed.

A kiszáradt nyálkahártya meg fogékony a fertőzésekre, neked kötőhátyagyulladásod van, menj el orvoshoz, mert azt kezelni kell, komolyabb bajt is okozhat.

Aztán meg próbáljatok kompromisszumot kötni, nyáron 24 fok klímával szárított levegőnél nem kell hűvösebb irodai munkához.

És próbalj többet pislogni, a monitorból sokszor félrenézni.

2021. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gép előtt vagyok, napi 9-10 órát. Megprobalok velük kompromisszumot kötni, nem lehet bírni így.

Ma estére teszek rá egy reszelt krumplit. A kamillás borogatás után elkezdett váladékozni.

2021. júl. 31. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!