Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes lenne szemészorvost...

Érdemes lenne szemészorvost váltanom?

Figyelt kérdés

Évek óta ugyanahhoz az adjunktusnőhöz járok. Glaukómám van, évente kell járnom kontrollra. Már lassan 2 éve esedékes lenne a kontroll, de mindig megszívtam a vírus miatt. Amikor az eredeti időpontba mentem volna azért, mert nem szóltak, (igaz hogy én se néztem utána, de a fene se gondolta) hogy a vírus miatt új időpontot kell kérni és ezt csak akkor közölték mikor odabattyogtam az időpontos nénihez az ambuláns lapommal. Aztán megkaptam az új időpontot de mire az jött volna, lezártak mindent és csak a sürgősségi eseteket látták el, az enyém pedig nem volt az. Amikor véget értek a korlátozások, hívtam őket, azt mondták még csak a sürgősségi eseteket látják el, nem tudják mikor kerülnék sorra. Kb. 3 hét múlva újrahívtam őket, még mindig nem jó. Ismét 3 hét, még mindig nem, majd júli végén, augusztus elején érdeklődjek. Múlthéten hívtam őket, nem is sikerült elérni először. Másodjára mondták érdeklődjek ezen a héten. Ma felhívtam őket, még mindig nem tudnak adni..


Nem romlott az állapotom semmit, nincsenek súlyosbodásra utaló jelek, látásom se romlott, fejem se fáj, szemcseppet amit írtak használom. De fogalmam sincs mikor fogok sorra kerülni. Azon gondolkozok, hogy elmegyek másik szemészorvoshoz, de aggódok, hogy mennyire borítaná ez fel a dolgokat? Évek óta ez a doki kezel. Mi van, hogyha mennék másikhoz, az mást diagnosztizálna, más kezelést írna elő, vagy úgy en bloc más lenne az egész? Aztán utána ha visszakerülnék megint a mostani orvosomhoz akkor megint változna valami. Mivel a látásomról van szó, nem szeretném sokáig halogatni a dolgot, de a 2 szék közül a pad alá szituációt is szeretném elkerülni.



2021. aug. 5. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tök érdekes, hogy évente kell járnod, én 3 havonta szoktam (bár elég bonyolult a háttértörténetem, és van ott még több minden más is, lehet ez is közrejátszik, nem tudom).

Én vagy elmondanám, hogy aggódom, mert már régen néztek rá a szememre, és emiatt szeretnék időpontot, vagy kérnék máshoz, ha ott nem adnak…. Csak ennyit mondanék ott is, hogy nem sikerül ip-ot kapnom, és szeretném ha megnéznének.

2021. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Nekemis 3 havonta van kontroll. Nagyon furcsa hogy neked évente csak egyszer.. ez egy súlyos betegség amit figyelemmel kell követni.
2022. júl. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!