Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezért könnyezhet a szemem?Ebbő...

Ezért könnyezhet a szemem?Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

Pár hete gyakran könnyezik a szemem.

Van amikor pár naponta,de volt,hogy hosszabb ideig nem volt jellemző.


Megfigyeltem,hogy az arcom erősen fénylik,és ha megtörlöm a kezemmel,fényes réteg marad az ujjaimon.


Először arra gondoltam,hogy mert nyár van,és jobban izzad az arcom.


Viszont mostanában azt csinálom,hogy arcmosás után nem törlöm meg az arcomat,hanem hagyom,hogy magától száradjon meg.

Múltkor hajmosásnál,ahogy vizet engedtem a fejemre,elkezdte csípni a szememet.


Ez azt jelenti,hogy mosással nem távolodik el a kosz,baktériumok az arcomról,mert nem törlöm meg?


Őszintén szólva bele kerültem egy ilyen baci fóbiába,és a hajamat sem törlöm meg hajmosáskor,mert koszosnak érzem a törülközőt,hogy rárepülhetnek rovarok,stb,így nem akartam az arcomat,fejemet beletörölni.


És lehet ezzel nagyobb bajt okoztam.


Ilyenkor általában ha elkezdi csípni a szememet,van,hogy csak az egyiket,kb 10-15 perc mire abbamarad,és teljesen vörös lesz a szemem,és olyan fél óra mire helyrejön.


2021. aug. 17. 02:52
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez lehet a klór miatt, bár a csapból kifolyó vízben nem sok van. Lehet a víz minősége miatt. De viszont meg kell szárazra törölni. Nagyon gáz, hogy ennyire rettegsz dolgoktól, nehéz lesz így élni.
2021. aug. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mivel rendszeresen pattanásos a fejbőröm,így félek,hogy a törülközőről rákerül valami.

Ezért nem töröltem meg.

2021. aug. 17. 14:38
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, erre az a megoldás, hogy az arcodra másik törülközőt használsz. Fáradtságtól is könnyezhet a szemed, az izzadtság miatt is lehet csípő érzésed.
2021. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!