Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse görbületének...

A kontaktlencse görbületének (BC) mekkora jelentősége van? Érdemes megpróbálni kisebb vagy nagyobb bázis görbületet?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy kezdő viselő vagyok, és a bázisgörbülete (BC) a szememnek 8,5. Ezt írta fel az orvos aki vizsgálta. Viszont amikor az első csomagot vásároltam, az egyik üzletben azt mondták ők csak 8,6-t forgalmaznak (természetesen ott nem vettem). Végül találtam olyant, amilyent az orvos felírt és megvettem. Most viszont elfogyott, és a gyártó egy másik fajta lencséjét szerettem volna kipróbálni. Rendeltem is, de eggyel nagyobbat, tehát 8,6 mm-t hoztak ki. Még nem bontottam fel. Érdemes megpróbálnom, vagy inkább reklamáljak, hogy adjanak másikat, mert bizonyítottan nem ezt a méretet rendeltem?


Szigorúan azt az átmérőt és bázisgörbületet kell követni, amit az orvos ír? Vagy olykor +/- 0,1 mm belefér?



2021. aug. 26. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem használd azt, amit az orvosod felírt. Véleményem szerint nem érdemes játszani a szemünkkel.

Miért nem onnan rendelsz, ahova jársz vizsgálatokra?

2021. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bázisgörbület a kontaktlencse külső felületének a görbültségét jellemzi. A belső felületén, aminek rá kell feküdnie a szemre, viszont ott van a dioptria, a ballaszt, a prizma kialakítva (típustól függően) és ezek mind befolyásolják az illeszkedést. Optikus tudja megnézni réslámpa alatt, hogy megfelelően illeszkedik-e a lencse. Márkaváltásnál is célszerű először próbalencsét kérni és réslámpával megnézni az illeszkedést.


Egyébként teljesen személyre szabott lágy kontaktlencse nem létezik. Vagy a két véglet választható (8,4-8,8 mm) vagy fixen egy köztes (8,5 vagy 8,6 mm) gyártótól függően. Ki kell tapasztalni, hogy melyik márka válik be a legjobban nálad.

2021. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából arról van szó, végül rájöttem, hogy nekem az első vizsgálat alapján 8,5 a görbületem. Viszont ebből a görbületből viszonylag kevesebb van, a standard 8,6-hoz. Rendeltem egy új fajta lencsét a márkán belül, de abból csak 8,6-t gyártanak (ezt nem tudtam), és végül rájöttem, hogy a lencsék legnagyobb része 8,6-os. Hát most majd elválik, hogy birom e viselni azt, vagy marad a 8,5 amiből kevesebb van sajnos, ráadásul az adott márkán belül drágább is.
2021. aug. 29. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!