Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyengébb szemüveggel lehet...

Gyengébb szemüveggel lehet erősíteni a szemet?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta szemüveges vagyok, az utóbbi 6-7 évben kontaktlencsét hordok. De kisebb kihagyásokkal gyakorlatilag folyamatosan romlik a szemem, már -8-as. :((


Találtam most egy könyvet, a Bates módszerről szól, de igazából máshol is olvastam már, hogy nem kellene szemüveget viselni.

A baj csak az, hogy -8-as dioptriával ezt nem tehetem meg, mert semmit sem látok nélküle. :/ Vagy maximum annyi, hogy kicsit vagyok így is otthon, de tévézni, főzni, sminkelni, stb, nem tudok nélküle.

Ezért jutott eszembe, hogy vajon az is segíthet, ha gyengébb szemüvegben vagy lencsében vagyok otthon?


2021. szept. 21. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemüveggel nem lehet a szemet sem erösíteni, sem gyengíteni, az arra való, hogy rendesen láss!


Ezeket a hülyeségeket nem szabad elhinni, ha nem látsz rendesen, akkor a szemüveget használni kell.

2021. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Olyat hordj ami kell. Javítani nem tudsz rajta, de ronatni igen. Ugyanis ha gyengébb szemüveget használsz mint ami kell akkor a szemed mégjobban meg lesz erőltetve és csak rosszabb lesz. Plusz hamarabb elfárad és fájni fog a fejed is.
2021. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Az 1! javaslatán kivül még a szemmütét létezö megoldás. Erröl kérdezz szemorvost!!
2021. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém +8,5 -ös.

Itthon néha szoktam lenni nélküle, de nem azért, hogy javuljon, mert azt nem fog ettől.

2021. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!