Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek bántja a szemét a kék...

Kinek bántja a szemét a kék fény réteg a szemüvegen?

Figyelt kérdés
Első szemüvegem, az optikában mondták hogy van egy szem kímélő réteg amit rá tudnak tenni így ilyen lett a szemüveg. Három napja hordom a szemüveget, de ez a kék réteg nagyon zavar rajta, illetve sárgásabban látom a színeket holott ezt nem mondták az optikában hogy így lesz. Meg lehet ezt szokni egyáltalán? Vagy vigyem vissza a szemüveget, hogy nem kell rá ez a réteg, mivel bántja a szemem.

2021. szept. 30. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Megszokható
Vidd vissza
11 szavazat
 1/7 anonim válasza:
87%
Nekem is van ilyen réteg a szemüvegemen, valóban kicsit sárgás minden de én úgy tapasztaltam hogy kevésbé fáj, fárad a szemem így ha sokáig nézek kijelzőt, úgyhogy szerintem megérne egy kicsit várni vele, hátha hozzászoksz
2021. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is sárgásabb, de szerintem azért mert eddig rosszabb volt a szemem. Egy idő után meg fogod szokni.
2021. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is van ilyen réteg a szemüvegemen, de én teljesen normálisan látom a színeket tőle.
2021. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Én semmi különbséget nem látok, de az optikában mondták, hogy van akit zavar.
2021. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez csak azoknak kell, akik számítógépen dolgoznak és egész nap a képernyőt nézik, pl programozók. Csináltass egy "rendes" szemüveget is, amit akkor használsz, ha nem a gép előtt ülsz.
2021. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Parasztvakítás. Nem kell ez senkinek, programozóknak sem. A monitoron olyat állítasz be, amit csak akarsz. Az ilyen szemüvegben SOHA nem látod színhelyesen a világot. Aki meg be van tojva a kék fénytől, az nyáron derült időben ki ne menjen az ég alá.
2021. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ajánlottak rá ilyet, mert az erősebb dioptriáknál szokták, de nem mertem belemenni, sosem volt az enyémen ilyen színezés.

És szerintem fölösleges is.

Valami tükröződésgátló réteg van rajta, de azt nem venni észre.

2021. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!