Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül nagyságrendileg...

Senior Séf kérdése:

Mennyibe kerül nagyságrendileg egy blue filteres, multifokális szemüveg az Ofotértnál?

Figyelt kérdés
Sosem volt még szemüvegre szükségem, nem ismerem az árakat.

2021. okt. 5. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Menj el kérdezd meg, bár én nem igazán vagyok megelégedve a munkájukkal.


Ha volt szemvizsgálatod és megvannak az adatok akkor a weboldalukon lehet kalkuláltatni.

2021. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Blue filter?? Minek ?
2021. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Manapság divatos, a hordója meg nem érti miért álmos egész nap azt hiszi beteg, pedig nem, csak a szűrő hatása...
2021. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy miért kell a blue filter? Hosszú, de megpróbálom zanzásítva elmesélni, hogy utolsó is megértse; nem divat, nem valami úri huncutság, hanem szükséges rossz.

Azt ugye tudjuk, mi a stressz? Egyfajta felfokozott, "harcolj, vagy menekülj", agy ahogy én nevezem, "üss, vagy fuss" idegállapot, amikor a szimpatikus idegrendszer van bekapcsolva. Hatására megemelkedik a vérnyomás, de ebből jószerivel csak a karok és lábak részesülnek, minden ér oda összpontosul. A szervek vérellátása csökken, a légzés, az emésztés, az immunrendszer működése felületessé válik, stb Összességében hasznos dolog, mert segíti a veszélyhelyzetek túlélését, és a tanulási folyamatot, hogy ha a Hiányzó Láncszem nevű ősünk valahol kardfogú tigrissel találkozott, el tudjon menekülni, vagy szembe tudjon szállni vele, és megjegyezze, hogy legközelebb azt a barlangot messze elkerülje. Manapság az evidens, mindenki által ismert stresszforrások a befizetetlen számlák, a forgalmi dugók, a főnökünk/párunk raplija,, stb. Olyan dolgok, amiket nem tudunk elkerülni, mint az ősember a tigris lakosztályát. Mindazonáltal ezekkel talán még megbirkózna a szervezet, de léteznek rejtett stresszforrások is, mint pl a hintázó vércukor (ami a mai táplálkozás következtében szinte mindenkit érint), a monitorok kék fénye, a környezetünkben felhalmozódott kemikáliák, stb. a mai ember bolygóidege 25-30 éves korára "besül", már vissza sem tud váltani paraszimpatikus idegrendszerre, folyamatosan pörög, és ezt annyira megszokta, hogy azt hiszi, ez a természetes. Közben pedig minden stresszre megemelkedett kortizolszint a válasz, ami egy antistressz hormon, és a melatonin (alváshormon) antagonistája. Tehát az alvásunk is felületessé válik a szerveink nem tudnak regenerálódni, stb. Én pl kb 26 éves koromtól évtizedekig két és fél órákat aludtam éjszakánként, és még baromira élveztem is ezt! Örültem, hogy míg más az életének egyharmadát átalussza, én sokkal többet élek. És valóban; mindenre volt időm, mindenre volt energiám. Másod- és harmadállás, újabb diploma megszerzése, család, gyerekek, egzisztencia építése, haverok, barátok, semmi nem szenvedett hiányt. Csakhogy a folyamatosan magas kortizol mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, autoimmun folyamatok lobbannak fel, amik több mint százféle, egymással látszólag semmi összefüggést nem mutató tünetben manifesztálódhat.

Nos, remélem, a tömörség ellenére érthetően írtam le a jéghegy csúcsát.

2021. okt. 7. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
És mi a stressz abban, hogy van a képernyőn 3 kék ikon?
2021. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 nem a kék színt hanem a kék fényt szűri ki. Hasonlót reggel a napból is kap az ember erre ébred fel kvázi a szervezet. Monitorból meg folyamatosan jön, bár ez sok esetben állítható.
2021. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Taníts mester, mi a kék fény, ha nem az, ami a kék szín spektrumában világít?
2021. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 "3 kék ikon" vs "kék fényt" : Általános iskola - értő olvasás...
2021. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

A kék színű ikonok pixelei kék fényt bocsátanak ki, ezt valóban általános iskolában tanultuk, mit is akartál mondani?

Te is nagyon jól tudod, hogy az ilyen szemüveg/réteg a kék színű fényből ver vissza valamennyit, ezért minden (más is) sárgásabb lesz. Erre semmi szükség, mert én színhelyesen akarok látni a világban, továbbá a monitorokon úgy állítod be, ahogy csak akarod a 3 színösszetevőt (köztük a kéket is), a természetben meg annyi amennyi.

2021. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!