Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki erősebb szemüveget hord,...

Aki erősebb szemüveget hord, miért néz ki időnként fölötte egy pillanatra?

Figyelt kérdés

Ezt már így többeknél megfigyeltem.

De csak pillanatra szoktak kinézni, utána egyből vagy feltolják, vagy megemelik a fejüket kicsit, hogy a lencsén át lássanak.



2021. okt. 8. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább azoknál lehet, akik közelre látnak rosszul.
2021. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De általában csak egy pillanatra néznek ki, tehát nem folyamatosan.

Legalábbis sok ilyet látok.

2021. okt. 8. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ellenőrzik, megjavult-e a szemük.
2021. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha valaki szemüveget hord, akkor általában nem tud fölötte kinézni! EZ csak olvasószemüvegnél lehetséges.
2021. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nélküle csak foltokat látok, de ez a "ezt a marhaságot ugye te sem gondoltad komolyan?" nézésem. Bár én mindig felhúzom hozzá a szemöldököm is. Akin rövidlátó szemüveg van, az meg valószínűleg azért néz fölötte, mert vet egy gyors pillantást valami távolabbira,miközben maga elé figyel, pl olvas
2021. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha nálam is előfordul, de ez olyan próba, hogy hogyan látnék a szemüveg nélkül bizonyos helyzetekben. Ha lejjebb csúszik, akkor szoktam ezt csinálni.

De akkor mindig látom, hogy úgy csak a nagy homály van, de aztán meg megnyugvás, hogy a szemcsin keresztül meg teljesen jó.

2021. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Lecsúszik, aztán akkor szembesül vele.
2021. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is biztos, hogy az optikai szemüvegeknél eléggé leszarják az ergonómiát. Egy sportnapszemüvegnél érdekes módon nem probléma a lecsúszás, és az sem, hogy ne lehessen kilátni a lencse mellett, mindemellett többnyire nem törik (szár sem) és karcálló. Ezek elgég fontos dolgok lennének a sima dioptriás szemüvegeknél, erre ott többnyire szinte semennyire sem állítható pálcikavékony szárak, meg orr tappancsok vannak, a lencsék mellett meg fél futballpályányi szünetek.
2021. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én nekem távolra kell szemüveg, tehát a lencse szélénél a homorú görbítés miatt elcsúszik egy picit a látószögem úgymond, és bizonyos részek megkettőződnek (tehát látom egyszer a lencse mellett, egyszer meg a lencsén keresztül is, minimális torzítással). ezzel szoktam szórakozni, hogy a "kettős látással" nézek bizonyos dolgokat, többször áthúzva a fejem előtte xddd
2021. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!