Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártya gyulladás után...

Kötőhártya gyulladás után kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Kötőhártya gyulladások van/volt csütörtökön, pénteken nagyon oda volt a bal szemem. Dokitol kaptam szemcseppet es jobb lett. De meg egy kicsit érzem hogy szúr.

Merjek berakni kontaktlencsét? Ha inkább ne akkor mennyi időt után rakjam/rakhatom be?



2021. okt. 24. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Még ne. Ha lefertőzöd a lencsét, vissza fog fertőzni és dobhatod ki a lencsédet a csudába. Én akkor tenném be, ha már semmi tünetem nem lenne. Ha visszajön a kötőhártyagyulladás, akkor nincs mit tenni, kezdeni kell elölről a kezelést és új lencsét kell venni. Én árpa miatt jártam így. Én amúgy hónapokig el voltam fél kontaktlencsével, nem volt túl komfortos, de kellően hiú vagyok ahhoz, hogy szemüveget csak akkor vegyek fel, ha eljött a végítélet, pénzem meg nem volt új kontaktlencsére. De ha vezetsz, akkor ezzel inkább ne játssz. Én csak bringát vezettem, de egyszer egy ilyen miatt jó nagyot estem, mert fél szemmel máshova láttam a kátyút, mint ahol a valóságban volt.
2021. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ilyen esetben dobjam ki a lencsét, nem tudhatni, hogy megfertőzte-e vagy nem. Szerintem ennyit nem ér. inkább várj még, mert csak rosszabb lesz. És mindenképp bonts fel majd egy újat, ha már nincs tűnedet.
2021. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!