Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselők! Kötőhár...

Kontaktlencse viselők! Kötőhártya-gyulladás után mertetek újra lencsét tenni a szemetekre? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

2 hónapja kötőhártya-gyulladást kaptam, ám nem a hagyományos fajtát, hanem a súlyosabbat: ez már fekélynek minősült. Lencsetúlhordás okozta, figyelmetlen voltam sajnos, pedig már több éve használok lencsét...

A szememen keletkezett 2 kicsi heg, az orvos azt mondta, hogy ezek most már örökre megmaradnak, és hogy ő semmiképp sem javasolja a lencse használatát.

Még egyébként sem tennék fel lencsét jó pár hónapig, tartok tőle, hogy visszatér a gyulladás. Ti jártatok már hasonlóképpen? Mertetek kockáztatni?


Mindenki, akinek egészséges a szeme, azt mondogatja nekem, hogy ne használjak többé lencsét, mert nem éri meg kockáztatni... ám szerintem ezt csak azok értik meg, hogy mennyire kényelmetlen és kellemetlen is tud lenni a szemüveg, akiknek valóban rossz a látásuk, és szükségük van rá. Borzasztó a térlátás vele, sportolás közben is csaj a baj van vele, de még sorolhatnám. Épp ezért azokhoz intézem a kérdést, akik átérzik, hogy miért ódzkodok a szemüveg viseléstől, és miért vívódok annyira a kontaktlencse, valamint a szemüveg között.

Köszönöm!



2015. jan. 4. 15:16
 1/2 anonim válasza:

Szia! nekem is nagyon érzékeny a szemem, sokszor begyullad, bár olyan súlyos nem volt, mint neked, de volt, hogy sokat szenvedtem vele. A szemüveget kb. nem tűröm, annyira zavar, nem tudom megszokni, minden bajom van vele, fáj tőle a fejem, még a bőröm se bírja, igaz, mást se (fülbevaló, stb.). Szóval asszem értelek :) szerintem fontos, hogy ne okozz magadnak még nagyobb gondot. Hogy hordtad túl? lehet, hogy csökkentened kéne a használatát, amihez tudsz, viselj szemüveget, amihez kell (pl. sport) ahhoz pedig lencsét. A lencse mellé jók a szemcseppek, vannak, amik direkt érzékeny szemre vannak és lencséhez is lehet használni, úgy, hogy ki sem kell venni. Aztán estére kivenni mindig, amihez nem kell nem hordani, hogy jusson pihenés is a szemnek.

Esetleg elmenni egy optikába, megvizsgálja másik szemész, kérsz tanácsot, mire figyelj jobban, ha szeretnél lencsét hordani. Nem túl drága egy ilyen vizsgálat, de hallanál talán más véleményt, mint hogy ne viseld.

Egyébként sok olyan apró dolog is okozhat súlyos majd egyre rosszabb gyulladást, mint hogy pl. dörzsölöd, kiszárad, monitor előtt vagy sokat, ezekre is jó a szemcsepp.

Figyelni, hogy ne nyúlj bele napközben a szemedbe, hogy néha pihentesd, nem nagy dolgok, pl. több irányba nézni, fel-le, tornáztatni, majd behunyni pár pillanatra. Vannak ilyen könyvek is, gyakorlatokkal, nem soknak tűnnek, de tényleg számítanak. Esetleg lencsét is váltani, az eoptika oldalról szoktam rendelni mindig, ott rengeteg féle van, eredetiek, de jóval olcsóbbak, mint boltban. A termékleírásokban pedig nagyon sok hasznos van, pl. légáteresztő-képesség, stb

Szerintem ne mondj le a lencséről.

Más: vannak ezek a lézeres szemműtétek is, én tervezem, csak hát gyűjteni kell, mert elég drága. Viszont több olyan ismerősöm csináltatta már meg, aki nem bírta a lencsét se a szemüveget, és végül rászánta magát. Egyikük se bánta meg, sőt. Ha érdekel, rákeresel neten, és kérhetsz ingyenes tájékoztató anyagot, küldenek leírást, még dvd-t is, amin egy egész 'műtét' rajta van. Árban is jó, ha utánaszámol az ember a sok lencsének, tisztítófolyadéknak, stb.

Remélem, tudtam valamit segíteni.

Ja mégegy, vitaminok, lutein. Ezek is segítenek a szem egészségében.

2015. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 29. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!