Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Menjek vissza a szemészhez?

Menjek vissza a szemészhez?

Figyelt kérdés

Elég régen kezdődtek a szemproblémáim. Néha foltokat látok, mintha napba néztem volna, és órákig megmaradnak. Néha végigtekereg a szemem előtt egy folt nyomot hagyva, mint egy villám. Migrénaurám is szokott lenni fejfájás nélkül. Fél szemet letakarva foltokban elsötétedik a látásom.

Elmentem ezekkel szemészhez. Volt OCT vizsgálatom, pupillatágítás, MRI, vérvétel, minden. Semmit nem találtak. Több különböző orvos is látott már. Ennek már 3 éve.

A tüneteim ritkultak, de ugyanúgy megmaradtak. Érdemes újra elmenni orvoshoz, mert lehet kialakulóban van valami probléma, amit akkor még nem láthattak? Vagy csak pszichés, és olyanokat látok az aggódás miatt, amit másoknak kiszűr az agya?


2021. nov. 17. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de ha minden vizsgálat negatív lett és minden lehetséges betegség kizárható ami ezen tünetekhez társítható, akkor mégiscsak más irányba kellene elindulni.


Köztudott, hogy az agy képes létrehozni tüneteket amire rástresszel az ember, ha megkavarodik a vegetatív idegrendszer, akkor ott aztán bármit tud produkálni az ember szervezete.


Nem írtad, hogy pl neurológusnál voltál-e. Érdemes lenne szerintem ha nem volt még (bár az MRI-t írtad).

2021. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál azok aura tünetek. Voltál neurológusnál? A neurológiákon van kifejezetten fejfájás szakrendelés, érdemes lenne időpontot kérned oda, főleg ha ez gyakran előfordul.
2021. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!