Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg tisztításához mindenk...

Szemüveg tisztításához mindenki a frottír törölközőt találta a legalkalmasabbnak, hogyan lehetséges, hogy amikor szemüveget vásárolunk, mégsem egy frottír törölközőt kapunk hozzá, hanem úgynevezett mikroszálas kendőcskét?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a törülköző túl durva és karcol.

Én csakis speciálisan a lencsékhez vásárolt kis kendőcskével tisztogatnám. Vagy esetleg hasonlóan puha ronggyal.

2021. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom én nem mindenki vagyok. Én vagy mikroszálas kendőt használok (jobb minőségűt nem azt amit a szemüveg mellé adnak) vagy egyszerüen vízzel és szappannal mosom meg.


1 db karc sincs rajta. Engem nagyon zavar ha marad rajta zsír és lehet látni ahogy el van kenődve.

2021. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Őőő ki az a mindneki? Ennél már csak aráspoly lenne jobb ötlet:D


Az a kendőcske az megfelel, vagy szükség esetén víz + pamutpóló. De akkor az pamut legyen, ne múszálas. Végszükség esetén a papírzsebkednő is megteszi, ha puhább fajta, de az inkább párátlanításra jó, nem tisztításra.


Ezeket a mai lencséket már nem olyan egyszerű megkarcolni, de frottir törülköző.. hát baszki:D

2021. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

úgy értettem a kérdést, hogy a szappanos vízzel való mosás után frottír törölközővel törlik meg sokan a lencsét, és egy másik kérdésemnél többen ezt említették, ezt találták legjobbnak


természetesen, ha kvarc vagy egyéb, a lencse anyagánál keményebb porszemcsék tapadtak a lencsére, akkor bármivel is törölgetjük, megkarcolódik, tehát törölgetés előtt mindenképpen mossuk meg szappanos, vagy mosogatószeres vízzel, ha erre van lehetőségünk

2021. dec. 28. 01:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedvenc módszerem jó meleg vízzel gyors folyássál öblités hogy elmenyjen a por nyomok rá folyékony szappant, óvatosan megmosom és szintén gyorsan folyó meleg vízzel leöblitem. Mivel a víz meleg így hamar elpárolog szóval ha kellőeg erősen ráfulyok akkor másodperceken belül megszárad és semmi nyomot nem hagy.
2021. dec. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen, éppen így szoktam én is megmosni


egyszer próbáltam lavórban, de rajta maradt a szappan, ami a lavór vízében volt diszpergálva, hiszen előtte mosakodtam benne, ami törlés hatására elkenődött a lencsén

2021. dec. 28. 01:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez régen valóban talán bevált, de a mai szemüvegeken speciális bevonatok vannak (csillogás, UV vagy párásodás elleni védelem), amiket a vegyszerek és durva anyagok károsítanak. Ezért legjobb a vegyszermentes, speciális törlőkendő.
2021. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagdoss fel pár frottír törölközőt és kezdd el árulni, szoríts ki a mikroszálas kendő lobbit a piacról!
2021. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!