Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem tetszik az új szemüvegem?😞😞

Figyelt kérdés
Az üzletben sajnos nem voltam elég körültekintő és olyan szemüveget választottam ami egyáltalán nem illik hozzám. Elég rossz a szemem, így szinte nem is láttam magam rendesen ott a tükörben, gondoltam jó lesz. Most lett kész és szörnyen áll, túl nagy ez a keret az én arcomhoz.😞 Ha visszaviszem az üzletbe, a keret árát visszafizetik legalább? Vagy esélytelen? A lencsével együtt irtó drága volt, nagyon szomorú vagyok, persze tudom, hogy az én hibám.😥😥
2022. jan. 6. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Egy próbát megèr 🙄
2022. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy visszaváltható dolog.

A szemüvegkeretbe direkt belecsíszolják a lencsét, ami egyedi, a szemedre tervezett.

Max azt lehet megpróbálni, hogy a lencsét lecsíszolják egy kisebb keretbe amit választassz, de akkor az új keretet is ki kell fizesd.

2022. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják visszafizetni
2022. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizetik vissza. Miért tennék? A te választásod volt, ha éppen rossz is.

Máskor ilyen esetben - talán - az lenne a legjobb, ha más is menne veled (akiben megbízol), aki esetleg meg tudná mondani, hogy hogyan áll a szemüveg az arcodhoz / arcformádhoz.

Igen, tudom, hogy drága a szemüveg. Nekem is van, sőt, most kellene csináltatnom. Bár: szerencsére közelre látok, tehát azt meg tudom állapítani, hogy jó-e a keret, vagy sem.


Egy a biztos: Ide fogok menni, a fővárosi boltjukba.

[link]

2022. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán a keretet visszaveszik, de a lencsét biztosan nem.

Abból jó eséllyel újat kell csináltatnod.

Ha a keret nem volt drága, akkor egyszerűbb, ha csináltatsz egy teljesen újat, ezt meg elrakod tartalékba.


A figyelmetlenséged ára.

2022. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mostani helyzeten már nem segít, de legközelebb készíts fényképet a keret próbálása közben. Én is így szoktam, mert a tükörben nem látok semmit
2022. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagyságrendileg túl nagy lenne a keret az arcodhoz, azt kiszúrtad volna már az elején még úgy is ha csak mínusz sok dioptriával látod messziről, hidd el. Szóval nyugi! Jó ez. Lehet, hogy most újonnan "éles" (hehh) váltásnak tűnik, de hamar hozzászoksz.


Legközelebb viszont ne kapkodj, menj el több különböző napon is keretet nézni, nem kell elsőre választani. És vigyél magaddal valakit aki segít. Vagy ha egyedül mész és nincs kontaktlencséd, csinálj szelfis videókat (ne csak fényképet, hanem videót, mozgasd a fejed ide-oda oldalra is) az üzletben a tükörben és úgy nézd vissza, hogy áll.

2022. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) Tudom, hogy a lencsét semmiképp nem fizetik vissza (azzal nincs is baj).

#2 Ez jó ötlet, hogy egy másik keretbe rakják át ugyanazt a lencsét. Viszont az enyém cilinderes, az nem zavar be?

2022. jan. 6. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül ?
2022. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem vittem vissza. Az a terv, hogy új keretet veszek majd (de csak ha megoldható ezzel a lencsével, mert elég drága volt)
2022. jan. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!