Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók, ti milyen módszere...

Rövidlátók, ti milyen módszerekkel szoktátok meg az első szemüvegeteket? Mennyi ideig hordátok az elején és mennyi idővel fokoztátok a viselési időt, amíg eljutottatok az állandó hordásig. Még annyi, hogy hány diopriával kezdétek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Elsö naptól kezdve reggeltöl estig rajtam volt - pár napig furcsán éreztem magam, utána megszoktam.

A szemnek a lehetö legrosszabb, ha "szoktatod" és csak pár óráig van rajtad - ugyanis elöször át kell állnia a szemüvegre, utána vissza, és ez megy egész nap. Ettöl csak te leszel rosszul, meg sokkal nehezebben fogod megszokni az üveget, ha egyáltalán sikerül így.

2022. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Hasznaltam egesz vegig, azt hiszem 1.5 volt az elso, es szep lassan romlott 4.25-ig, aztan stagnal 10 eve, de mar kontaktlencset hasznalok, ami nekem sokkal kenyelmesebb.
2022. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Az új szemuvegeimhez először hozzaszoktatom a szemeimet.

Nem hordom egyszerre sokáig csak rövidebb időkre. Aztán napról napra hosszabb ideig.


A 3. szemüvegemet nyüstölöm, de nem mindegyiknél kellett ez. Volt amelyiket egyből tudtam hordani egész nap, másikat meg meg kellett szokni.

2022. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha jó a szemüveg, nem kell idő a megszokáshoz.

Nehezebb azt megszokni, hogy az orrodon van valami, meg azt hogy látod körben a keretet, amitől kicsit szűkül a látótered.

2022. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekem mondjuk erősebb pluszos van, de olyat nem tudok csinálni, hogy egyáltalán nem hordom.

Olyan volt már, hogy az új picit furi volt, de hordtam folyamatosan, aztán megszoktam.

2022. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Úgy döntöttem, hogy minden nap megduplázom a hordási időt. Remélem nem lesz így rossz megszokni. Ha ez mégsem jó így, akkor legyen bármi is, felteszem reggel és egész nap hordani fogom.
2022. jan. 9. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Ennek a "szoktatásnak" az az egyetlen eredménye, hogy sokkal lassabban szokod meg, mert a szemnek folyamatosan át kell állni a szemüveges meg a szemüveg nélküli látásmódra.

Sokkal jobb hatásfoka van, ha reggeltöl estig rajtad van, úgy tényleg hozzászokik a szemed.

2022. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy megfogadom inkább azok tanácsát, akik az egész napos hordást tanácsolják.
2022. jan. 9. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!