Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A jobb szememmel nagyon picit...

A jobb szememmel nagyon picit rosszabbul látok távolra. A ballal tökéletesen látok. Pénteken megyünk szemészetre, szerintetek kell szemüveg? És állandó használatra, vagy csak valamikor, pl. suliban kell felvennem? Nektek volt ilyenetek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 18:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkinek sem egyforma a két szeme (mint ahogy semmi más sem). Amíg nem zavar a látásban (pl. táblát el tudod olvasni rendesen, nem hunyorogsz olvasáskor, nem hajolsz közel a füzethez íráskor...), addig nem hiszem, hogy kellene szemüveg.


Nekem a bal szemem rosszabb kicsivel, de ezt csak akkor veszem észre, ha külön "tesztelem" őket. Téged zavar egyébként?

2020. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem zavar, a kettővel együtt teljesen jól látok. De azért ezzel nem szeretnék játszani, meg amúgy is, azt hallottam, hogy ebben a korban még megjavulhat. Az unokatesómnak is csak 2 évre kellett hordania, ezt én is bevállalnám.
2020. aug. 25. 18:50
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Apám, komolyan minket kérdezel? Honnan a francból tudjuk, majd az orvos megmondja...
2020. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha jól látsz velük, akkor minek szemorvoshoz menni? Megelőzni nem tudja, meggyógyítani nem tudja, szemüveg meg ezek szerint nem kell.
2020. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Csak az egyik szememmel látok rosszabbul. De ezt csak akkor veszem észre, ha letakarom a másik szemem. Ha mind a kettő nyitva van, akkor teljesen jól látok, gondolom, akkor a jó szememet használom...
2020. aug. 25. 21:38
 6/24 anonim ***** válasza:

Értem én, de hol kell csak egy szemmel nézni az életben?

Mit vársz az egésztől? El kezdesz hordani szemüveget, úgy hogy az egyik fele nullás? Ez teljesen felesleges.

2020. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Jó, de ha most megjavítják a rosszabbik szememet, akkor nem fog tovább romlani. Legalább is egy idejig.
2020. aug. 25. 22:13
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem akarom megvárni, hogy a másik is elromoljon az erőltetéstől.
2020. aug. 25. 22:13
 9/24 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy a szemet nem lehet megjavítani szemüveggel. Ahogy elrontani sem lehet nélküle. Ez egy gyengén mínuszos szem, aminek genetikai okai vannak és nincs rá hatással semmilyen szem elé tett műanyagdarab. Ahogy más sem. (Csak közvetlen beavatkozással lehet módosítani, vagyis szemműtéttel).
2020. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De igen, meg lehet! Az unokatesómnak is megjavult!
2020. aug. 25. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!