Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mire utalhatnak ezek a különös...

Mire utalhatnak ezek a különös tünetek?

Figyelt kérdés

16 éves lehettem, amikor a következő fordult elő: a látásom fókuszában apró vakfoltok jelentek meg, mint amikor erős fénybe nézünk (nap, hegesztés pl), de ez nem múlik. Ezzel párhuzamosan a perifériás látásom elmosódott, úgy láttam ott, mint amikor egy optikai illúziós fotót nézünk, ahol minden egybefolyik és mozog rendszertelenül. Kísérőjelenségként még szédülés és erős fejfájás jelentkezett.


Annyit tudtak megállapítani, hogy ingadozott a vérnyomásom, de én bárhányszor mértem, tankönyvbe illő számokat produkáltam.


Ezután 12 évig semmi, most ismét előjött, igaz, eddig csak egyszer, de ijesztő. Vérnyomásom rendben, egyébként sportolok, egészségesen táplálkozom, nincs káros szenvedélyem.


Mire tippeltek, mi lehet ez? Esetleg akivel előfordult hasonló, megoszthatná a tapasztalatait.



2022. jan. 20. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Aurás migrén?
2022. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek a "vakfoltok" nekem is szoktak lenni,de nem jöttem rá hogy miért.

Talán kezdődő migrén tünetei,stresszel vegyítve.

(Keverttípusú fejfájós vagyok)

2022. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nekem 50 éve vannak.
2022. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem zavarna, ha nem lennék utána 1 napig rosszul.
2022. jan. 23. 20:50
 5/6 anonim válasza:
Első jól írta, aurás migrén. Nekem is ilyen típusú migrénem van, a fejem általában nem fáj utána, főleg, ha azonnal lefekszek, mikor a szikrázás elkezdődik. De másnap én is borzasztóan érzem magam, nem fáj semmim, csak kótyagos a fejem, olyanokat csinálok, mintha demens lennék.
2022. febr. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utánaolvastam, és igazatok lesz, ez minden bizonnyal aurás migrén, legalábbis a tüneteim nagyrésze passzol a leírtakhoz.


Ami nyugtalanító, hogy minden is kiválthatja, kezelés nincs rá, csak tüneti. Ami jó hír, hogy nem volt eddig jellemző, talán megmarad ez a tendencia.

2022. febr. 8. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!