Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Különös covid! Ennyire változó...

Különös covid! Ennyire változó tüneteket és tüdőtrombózist is okoz?

Figyelt kérdés

Áprilisban kaptam el a brit variánst. A tünetem úgy kezdődött, hogy mielőtt anyut tesztelték (ő fertőzött meg és pozitív lett) napokban már izzadtam rendszeresen éjszakánként. Nem értettem miért izzadok le 3x is, ahányszor felébredtem mindig át kellett venni a pólómat, mert a nyakam körül, a hátam, hasam tisztára átázott. Megmértem a hőmet, nem voltam lázas, pedig rázott kicsit a hideg is utána. Ez ment 3 napig, majd 4. nap anyumat tesztelték a munkahelyen és pozitív lett. Neki már akkor 1 hete folyt az orra, illetve orrhangja volt, de azt hitte megfázott, náthás lett. Közben ugye gondolom egy légtérben, kis konyhában ahogy ettünk, beszéltünk lefertőzött szegény.

Na de visszatérve a tüneteim akkor már gyanúsak lettek mikor anyum haza jött, hogy fiam ne haragudj, de itthon maradsz 10 napot most, mert pozitív lettem. Pedig akkor mentem volna a Bakonyba, mert nagy hó esett és megbeszéltük, hogy túrázni megyünk évfolyamtársakkal az egyetemről, egy kis tanulmányt írunk az aktuális időjárási helyzetről, mint leendő klímakutatók.

Azonban ez elmaradt, utána már ritka gyengeség jött rám, az izzadás megmaradt és már hányingerrel ébredtem, enni alig bírtam, mint akinek leállt az emésztése. Olyan gyengeség érzésem volt, hogy szenvedtem tőle, de aludni nem bírtam ez a poén.

Aztán jött a pulzusemelkedés is, meg a vérnyomásom is a szokásos 110-120-hoz képest magasabb lett 140-150 között is volt és a pulzusom, ami többnyire 60-70, akkor 90-110 között alakult nyugalomban is. Mintha futottam volna valahova, de szerencsére néha alább hagyott, éjszaka nem volt vészes, inkább nappal éreztem.

Ezek a tünetek kiegészültek még egy fura fejtáji érzéssel, enyhe fejfájással is, de az csak időnként jött elő.

Úgy kb 1 hét után szépen kezdtek szűnni a tünetek, kezdtem aktívabb lenni újra, de minden szokásos tevékenység megerőltetőnek tűnt, még egy porszívózástól is kifáradtam és 98 lett a pulzusom 5 perc porszívózástól.

Lényegében láztalanul, köhögés nélkül, de ezekkel a fura tünetekkel múlt el a covidos 10 napos karantén. Anyumnak is jelentkezett magasabb pulzus egyszer és vérnyomáskiugrás, de nála 125/97-es vérnyomást mértünk egyszer, pedig neki általában 100 körül van és az alsó is 60-70 max. Nekem a legmagasabb érték 147/96 volt, pedig eskü semmi magas vérnyomásom nem volt se előtte, se azóta hála az égnek, azóta rendre mérem naponta többször is, de csak 110-120/70 körüli. A pulzusom se ugrál már, sportolok, mozgok, de nem hajtom túl magam.

Anyunál sincs változás, nála is minden normális lett újra.


Nos, voltam már influenzás, náthás, lázas, taknyos, de ilyen fura betegséget én még nem tapasztaltam, ami így lemerít és még csak nem is lesz légúti tünetem,mint mikor influenzás leszek. Ráadásul ezután oké, hogy elmúlt a tünet, de még 1 hónapig sokszor kimerültem egy hosszabb séta után is, és gyorsan vert a szívem. Azóta voltam kardiológusnál is anyuval, HS troponint nézetett és teljes vérképet, de negatívak lettünk szerencsére, a szív UH nem mutatott eltérést és a holteren sem volt ritmuszavarunk. Más is esett át hasonló tünetekkel a víruson? Miért okoz ez ilyen tüneteket? Azt olvastam nem is tüdőgyulladást okoz, hanem tüdőtrombózist, és a sok véralvadéktól nem képes a tüdő oxigént felvenni. Ez nagyon ijesztőnek tűnik, ezek szerint megúsztuk ezt a tragikus dolgot, hogy tüdőtrombózist kapjunk.


2021. okt. 15. 00:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm hasonló tünettel.

Az igazság az, hogy a covid sok gyulladást okoz és stroke, embólia , a szívizom gyulladása elég gyakori. Kb 1600 covidon átesett atlétából 2,3%-nak volt szívizomgyulladása.

[link]

2021. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!