Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A cilinderes szemet és a...

A cilinderes szemet és a kettős látást hogy lehet megkülönböztetni?

Figyelt kérdés

Decemberben lett szemüvegem, a szemész mondta, hogy cilinderes a szemem (hogy mennyire, azt nem tudom). De most az előadáson az előttem ülő kopasz srác fejét figyeltem, és ott tűnt fel, hogy olyan, mintha 1-2 centivel feljebb lenne halványan a fejének mégegy körvonala. Az ablaknak is láttam a halványabb körvonalát.

Ha ez fontos, akkor csak a bal szemem a rossz, az -2-es. A jobb szemem teljesen jó. Az elmosódást is csak a bal szememen tapasztalom, a jobb szemem teljesen élesen, körvonalak nélkül lát.

Ez a cilinder miatt van, vagy kettős látásom van? Mert ha kettős látás, el kell mennem neurológushoz!😞



2022. febr. 8. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van rajtad szemüveg?


Ha nincs, akkor valószínűleg a -2-es szemed miatt van.

2022. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szemüveg ha rajtam van akkor is elhomályosodik, ezt most vettem észre. Azért ijedtem meg. Viszont a -2es szememhez csak -1es lencsét tettek a szemüvegbe, vagy plusz 1-es nem tudom sajnos nem értek hozzá, de azt tudom, hogy valamilyen 1-es.

Azért csinálták így, mert túl nagy a különbség a két szemem közt és elvileg így tudja összemosni a képet. Lehet, hogy emiatt van, hogy nem elég erős a lencse??

2022. febr. 8. 13:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Na most meg észrevettem, hogyha sokáig bámulom a telefont és azután nézek fel hirtelen, akkor nagyon rossz. Viszont ha hozzászokik a szemem a “normál” környezethez, akkor meg nincs nagyon ez az árnyékos dolog. Nem értem mivan:(
2022. febr. 8. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia kiderült mi a baj?
2022. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Igen. Visszamentem az optikába, szemészeten is voltam és csupán annyi volt a gond, hogy a bal lencse túl erős volt a szememnek, így az 1-es lencsét kicserélték 0.75-re és hála a jó Istennek megszűnt ez a homály.🙂 Azóta szépen látok a szemüvegben.
2022. ápr. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!