Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Más is így lát, vagy érdemes...

Más is így lát, vagy érdemes lenne orvoshoz menni vele?

Figyelt kérdés

Nappal ez nincs így, viszont már estére annál inkább. Tévé, telefon, számítógép nézésekor, ha fehér a háttér, a felület, jobban látom a szem ereit. Van, hogy egészen kirajzolódnak, mint amikor a szemvizsgálaton belevilágítanak. Inkább sűrűbb pislogáskor van ez. Illetve elég sok az úszkáló ‘pálcika’ (floater) is. Szemüveges vagyok, ha ez számít. Szerintetek aggódnom kellene?

Előre is köszönöm az értelmes, segítőkész válaszokat!



2022. márc. 6. 12:19
 1/7 anonim válasza:
100%

Nem lehet az, hogy száraz a szemed? Erre utal az is, hogy tv, telefon, számítógép nézésekor jelentkezik főleg a probléma.


Én Hyabak cseppeket használok, vagy annak a helyettesítőjét: Thealoz Duo-t. (Más szemcseppek csak inkább ártanak a szemorvosom szerint). Számítógéphez persze szűrős szemüveget.


Ha nem tudsz szemorvoshoz menni, próbáld ki ezeket a cseppeket, ártani nem árt. Nekem viszont használ, elég sokat. Kevesebb az úszkáló pálcika és nem ég a szemem.

2022. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 grafno ***** válasza:
100%
Pálcikakat látok én is de csak ha világos a háttér pl eget nézem ez arra koncentrálok. Menj el dokihoz hátha kezdődő valamid van.
2022. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Senior Séf ***** válasza:
Az ember naponta mintegy tizenötezerszer pislog. Monitor nézése közben az ember elfelejt pislogni, így pedig hamar kiszárad a szem, ami különféle gebaszokat eredményezhet.
2022. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenki látja ezeket a pálcikákat, itt egy 3 perces videó arról, hogy miért látni őket:

https://www.youtube.com/watch?v=jgT0sVXGY-M

2022. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, egy picit sikerült megnyugodnom efelől.


Lehet egyébként, hogy szárad is a szemem, ugyanis napi 9 órát gép előtt dolgozom és pluszban még a szabadidőmben a telefont is használom, emiatt ugye kevesebbet is pislogok. Ki fogok próbálni egy szemcseppet is. Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2022. márc. 8. 12:09
 6/7 anonim válasza:

Napi 9 órás gép előtti dolgozás mellett feltétlenül kell szemcseppet használni. És szűrős szemüveget.

Különben könnyen keletkezhet szürkehályog.

2022. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, a szem ereit látni, ez nekem új. Ezt nézesd meg sztem szakorvossal.

Az úszó bizbaszokat mindenki látja, régen a könnyben úszó dolgokként értelmezték, ma már máshogy magyarázzák.

2022. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!