Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem fókuszál a kontaklencse,...

Nem fókuszál a kontaklencse, ez baj?

Figyelt kérdés

Szóval, kiskoromban kellet szemüveg, amit egy ideig hordtam is aztán zavart ezért nem. Most nemrég szemviszgálaton voltam, mert a jobb szemem kisebb mint a bal. Rájöttünk hogy azért mert a a bal szemem teljesen jó, viszont a jobb nem.( Ez fel sem tűnt, hiszen láttam mindent kétszemmel). Aztán ebből következett, hogy kontaktlencsét szeretnék, de csak a jobb szemembe kell. Most egy pár napja hordom és fél sem tűnik, viszont egy picit furcsa, mert olyan mintha nem "fókuszálni" rendesen a jobb szemem. Ez normális, csak még kell szokni a szememnek?

Távolra nem látok, 2,5 a diopria méret.

18/F



2022. márc. 14. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélj az optikusoddal. Addig szerintem ne hord a lencsét, ha nem kényelmes benne a látás. De ha most kezdtél el lencsét hordani, akkorf normális, hogy 1 hétig fura benne a látás.
2022. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, hogy az agyad automatikusan a jó szem képét használta jobban. És most, hogy már elvileg a másikkal is jól látnál a lencsével, idő kell, míg az agy visszaszokik erre a tényre.
2022. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen szerintem nincs 😀 ott valami más probléma lesz
2022. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszul állították be vagy nem jó neked az a márka. Én is így jártam annó.
2022. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!