Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegboltban visszakapom a...

Szemüvegboltban visszakapom a pénzemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég csináltattam új szemüveget, mert a másik régi volt, és kétséges volt, hogy szét fog esni a közel jövőben. Fém, teljes keretes, egyszerű formájú, papucsos szemüvegeim voltak, a száránál figyeltem, hogy vastagabb legyen, nekem ez volt a legkényelmesebb mindig. Elmentem egy üzletbe, de iszonyat szerencsétlen keretek voltak. Végül egy műanyag keretet választottam, amit még ott az üzletben talán kényelmesnek is találtam. Készen lett a szemüveg, elmentem érte, és mikor felvettem szédültem. Az eladó hölgy azt mondta, hogy valószínűleg karcos volt a régi, azért fura még nekem az új lencse. Már 3. napja hordom, és kicsit szédülök benne, és egyszerűen nem tudom megszokni a keretet sem. Tudom az én hibám, hogy ezt a keretet választottam, de a "majd megszokod" tanácsot próbáltam megfogadni.

Szerintetek visszavihetem, hogy elnézést, de ez nem jó, esetleg visszakérhetem az árát, vagy egy részét? A jótállás ilyen esetekre nem tér ki, de mivel lassan -6-os a szemem, és az egészre több, mint 90 ezer forint összeget költöttem, így nem szeretném veszni hagyni az egészet. Tudom, az én hibám is, hogy nem a számomra megbízhatóbb keretet választottam.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2022. márc. 27. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Arra soha nem is vonatkozott sem jótállás, sem garancia, ha te veszel meg egy terméket tévedésből. Ezért kell jó optikában szemüveget csináltatni. Vision expressz, ofotért és társai felejtősek.
2022. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj, hogy se magán se ofotért is társai nem vállalják a felelősséget, ha ne adj Isten rossz a szemüveg vkinek. Egyéni érzékenységre fogják :(
2022. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!