Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátókat kérdeznék....

Tompalátókat kérdeznék. Hogyan láttok a tompa szemetekkel? Miben zavar riteket? Esetleg kancsalodás az előfordul?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

37 éves vagyok

Bal szemem tompalátó, kB 20- 30 % - os.

Néha én érzem azt, hogy bekancsalítok, és akkor a gyerekeimet kérdezem, és tényleg.

Ez ilyen pillanatnyi kancsalság.

2022. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális... A tompalátó bal szememmel a szövegeket, arcokat nem látom élesen, az előbbieket közelről sem. Mivel már gyerekkoromban átszoktam a másikra, kissé kancsal is lettem. Ha valakivel beszélgetek, aki mellettem ül vagy sétál, jobban szeretem, ha a jobb oldalamon van, de ha a bal oldalon, akkor is gyakran a jobb szememmel nézem, persze a fejem erősen el kell fordítanom. A térlátásról kb. annyit tudok, mint a színvakok a színekről... egyszer voltam 3D filmen, semmi különbséget nem láttam. Elsősorban a kancsalság zavar, bár állítólag nem nagyon venni észre, én mindenesetre látom a képeken.
2023. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jobb szemem tompalátású, szemészeten, már a 3.szám is olyan, hogy tévesztem a hasonlókat. Pl:3-8 ilyesmi de a bal, az vezérszem, éles visz mindent, bár azt észrevettem, hogy ha nap süt, becsukom, amúgy nem látszik,de érzem , de pl kiválóan vezetek, mert megtanultam centizni. Hihetetlen mire képes az agy
2023. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!