Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg baj, ha a lencse...

Tényleg baj, ha a lencse ugyanolyan erősségű mint a szemüveg?

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta hordok lencsét, így kezdő vagyok. Itt olvasgattam és írták több válasznál hogy a kontaktlencsének gyengébbnek kéne lennie mint a szemüvegnek. Nekem ugyanolyan erősségű, egyik lencse még egy negyeddel erősebb is a szemüvegnél. Nem az optikus döntése volt, így látok tényleg élesen. Ez tényleg probléma?

Szemüvegem nem friss egyébként, kb 1,5 éves.



2022. ápr. 6. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ahány helyen voltam, mindig mást mondtak...

A legutóbb amikor szemüveget meg lencsét is rendeltem azt mondta a doki, hogy ez még nem akkora dioptria aminél kell eltérésnek lennie. Nekem ez -3.00

2022. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dioptriától függ!Alacsony dioptriánál nincsen különbség!Minél magasabb a korrekció mértéke annál nagyobb eltérés van a szemüveg és a kontaktlencse dioptriája között!

[link]

2022. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora a dioptriád.

Nekem -6 és -5 körül van (pontosan most meg nem mondom) a szemüveg és cilender, a lencse pedig alacsonyabb. -5,25 és -4,75 a kontaklencsém itt nem kell cilinder.

Szerintem menj el egy optikushoz, és ő akkor megtudja mondani, hogy mekkora kell neked.

2022. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg így -1,75-öt hordok mindkét szememen. Optikusnál voltam már.
2022. ápr. 6. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ő azt mondta, hogy ugyan akkora kell, akkor biztos nem gond. Hiszen ő az orvos.
2022. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem orvosnál voltam, csak optikusnál. De akkor feltételezem, hogy nem gond, ha nem gyengébb a kontaktlencsém a szemüvegemnél. Bár tény, a szemüveg régebben lett csináltatva.
2022. ápr. 6. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ugy értettem, de mindegy...
2022. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!