Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akiknek lézeres szemműtétje...

Akiknek lézeres szemműtétje volt, leírnátok a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

- Fájdalom a műtét alatt után ?

- Pszichés félelem a műtéttől ?

- A műtét módszere ?

( Dörzsöléses szemgörbület kiigazítás, körkörös bemetszés?)

- Eredmény ?

( Tökéletes látás vagy fél, 1 dioptria megmaradt ?)



2022. máj. 5. 05:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem PRK volt, úgyhogy az első két napon eléggé fájt és csak lesötétített lakásban tudtam meglenni, de azért fájdalomcsillapítóval megvoltam. Én nem féltem a műtéttől és nagyon gyorsan végezték el, szerintem max 5-10 perc volt. Kicsit kellemetlen érzés, de semmi fájdalom. A többi fajta műtétnél szerintem ez sincs, hiszen ott nem kell leszedni az egész felső réteget és sokkal gyorsabb a felépülés is. Nekem nulla dioptriás lett a szemem, előtte -4 volt, nem romlott egy év alatt.
2022. máj. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2018-ban volt sima lasikom. Egyik szemem - 5.75 (bal) másik -6.75 (jobb) volt, cilinderrel mindkét szemen. Most a bal tökéletes, a jobbon maradt -0.25 valamicske cilinderrel.

Maga a műtét nem fáj, csak kicsit para, mikor szikével belevág a szembe a doki, hogy lehajtsa a lebenyt. Amikor a lézer dolgozik, akkor pedig égett szövet szag keletkezik (mint amikor disznóvágáskor pörkölik a disznót, ha ez mond valamit ). Műtét másnapján olyan érzésem volt, mint amikor az erős fénybe néz az ember és az irritálja a szemét, de ez tartott max 1 napig. Nem volt negatív élmény, még egyszer belevágnék, ha kellene, és mindenkit arra biztatok, hogy vágjon bele.

2022. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznosak !
2022. máj. 6. 06:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mint amikor disznóvágáskor pörkölik a disznót, ha ez mond valamit - mindenre gondoltam csak erre nem :D azta
2022. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katrina79 válasza:

Szia!

Nekem Optik Lasik volt Budai Szemészeti Központban 4 évvel ezelőtt, de most úgy érzem, csalódás. A műtét sikerült, fél évig nem romlott semmit, hanem azután csak romlott. 0,5-0,75 romlás cilinderrel. Voltam kontrollon, de csak azt mondták, hogy csinálhatnak a szememből rosszabbat is, ha műtenék újra. Na most ezzel a szöveggel mit tud az ember kezdeni? Most már ott tartok, hogy a suliban a kisteremben nem tudom elolvasni a táblát élesen, vagy ha ebédet rendelek pld. a KFC-ből és állok a pult előtt, nem látom jól. Most készülök ismét elmenni a szemészhez megnézetni. Az éles kép nem garantált, hiába is hirdetik a reklámokban. NAGY CSALÓDÁS :(

2022. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!