Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális ha piros a szemhéj...

Az normális ha piros a szemhéjam mögötti rész ?

Figyelt kérdés

Nemrég lett kontaktlencsém és feltűnt hogy mikor ugye teszem be akkor az alsó szemhéjamat így lehúzom es akkor a tükörben látom hogy a szemhéj mögötti rész nagyon piros. Ez normális ? nem valami enyhébb árnyalatúnak kéne lennie ? Előtte sosem néztem csak aggódok hogy esetleg valami fertőzés vagy ilyesmi lehet a háttérben.


Illetve a másik kérdésem. a jobb szemem alatti rész, rögtön az alsó szempilla alatt, ha hozzáérek akkor mintha "csípne" nem csíp csak ehhez tudom a legjobban hasonlítani az érzést. Egyszer félálomban kb egy hónapja nagyon viszketett ez a terület és szokásom nagyon vakarni és azóta ilyen, mintha hámlott is volna kicsit a bőr. A másik szememnél nincs ilyen. Lehet hogy valami új allergiás tünet vagy ekcéma ? Kontaktlencsét is kb akkor kezdtem el használni de utána kicsivel ha jól emlékszem szóval attól nem hiszem hogy lehet.


2022. máj. 12. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet allergia, ekcéma is, szemhéjgyulladás.
2022. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmúlt már?
2022. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is allergiára gyanakszom.
2022. máj. 14. 12:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, ,még nem sajnos de sokkal jobb mint az elején. Akkor nagyon látszott mintha "behúztak volna egyet" Most sokkal kevésbé lehet észrevenni de a bőrfelületen érzem hogy még mindig olyan nem olyan sima mint kéne neki lennie
2022. máj. 14. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Most nekem is fura lett a szemhéjam, hámlik, vékony kis seb is lesz rajta, váladékos a szemem körül, lehet szemészet lesz belőle.
2022. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jujj ez nem hangzik valami jol, mihamarabbi jobbulast ! En szerencsere nem tapasztaltam ilyen valadekozast.
2022. máj. 14. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, neked is jobbulást.
2022. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!