Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan, hogy egyszerre...

Anna0806 kérdése:

Létezik olyan, hogy egyszerre nem látok sem távolra sem közelre?

Figyelt kérdés
Még szeptemberben voltam szemüveget csináltatni, mert akkor már több hónapja iszonyatosan fájt a fejem. Végül kaptam szemüveget és ma megnéztük anyukám és az én vizsgálati eredményeimet is és amíg neki csak pluszos dioptria volt rajta, addig nekem az van rajta, hogy jobb szemre -0,25 és +0,50 a dioptria, a bal szemre pedig -0,75 és +0,75 a dioptria. Anyukám nem is értette, mert az optikában azt mondták szimpla olvasó szemüvegem lesz és nem csiszolt lencsés. Erre ma rájött, hogy nálam ez a szituáció. Szerintetek ez létezik?

2022. máj. 22. 20:54
 1/7 anonim válasza:
Olyanról hallottam, hogy a szemüveg alsó fele +, a felső -. De egyik szem másik szem furcsának hangzik, persze semmi sem lehetetlen. Az is elég érdekes, hogy nem mondták, hogy az egyik fele - lesz. Nem lehet hogy valamit elnéztetek/elírták? Te hogy érzed, hogy látsz? Próbáld ki, hogy letakarod az egyik szemed, aztán a másikat és mindkettővel megpróbálsz közelről, illetve távolról olvasni
2022. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
De szemészetre is elmehettek
2022. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a lencsém nem olyan, hogy ketté van osztva a lencse. Egy egész üveg van benne, mint az átlagos szemüvegekben. Eredetileg távolra nem láttam. Pl suliban a táblát holott elöl ültem. Aztán a vezetés közben a táblákat. Közben meg már olvasás közben egyre közelebb tettem a könyvet az arcomhoz. Amikor először megkaptam a szemüveget furcsa volt minden. Olyan érzés volt mintha sokkal magasabban lennék és minden messzebb lenne. Mivel gyakran hordom, mert enélkül fáj a fejem így hozzászokott a szemem és már az előbb említett magasabban vagyok sincs. Messzire jól látok vele és közelre is. Ezért nem értem mi ez. És anya se. Őszintén szólva fogalmam sincs mit mondott az optikus az Ofotértben még szeptemberben csak azt tudom amit anya elmondott.🤷‍♀️
2022. máj. 22. 21:16
 4/7 anonim válasza:
A magasabban vagyok érzés mindenkinek megvan új szemüveggel. Szemüveg nélkül hogyan látsz, úgy értettem.
2022. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egész jól. Gyenge dioptriám van hála az égnek és szerintem még nem olyan rossz a szemem. Nyilván amiket említettem pl táblák azt hagyjuk, de amúgy minden más oké. Egy bizonyos távolságig.
2022. máj. 22. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

I

Sztem vmit elmértek az optikában. Inkább még 1 helyen nézesd meg.

2022. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam amit az egyes válaszoló írt. Letakartam külön külön mindkét szememet. Jobb szemmel közelre tiszta volt a kép, távolra pedig olvasható. Bal szemre viszont közelre és távolra is tiszta homály. Szemüveggel mindkét szem oké így. De a sulis látásvizsgálaton mikor már szemüveges voltam minden jó volt, előtte meg mikor a KRESZ miatt voltam szemüveg nélkül már a legnagyobb szám is gondot okozott.
2022. máj. 23. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!