Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki csináltatott mostanában...

Aki csináltatott mostanában szemüveget, mennyibe került keretestül, lencséstül? 70 ezer Ft-ért drágának számít? (keret + lencse)

Figyelt kérdés
2022. máj. 27. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nagyjából ennyi az ára.

Keretet nézd meg, ne saját márkás legyen mert hamar tönkre megy.

Aztán hogy csiszolják bele. Keret és a lencse közé bemegy a kosz és nem lehet kitakarítani az gáz.

Nekem 2 éve of.o.é.t ben csinálták, és gány munka volt.

Többet nem megyek hozzájuk, mondjuk a keret is vacak.

2022. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a VisionExpress saját keret már legalább 12 éve tart. Egyszer leesett az egyik műanyag orrtámasztó, de ingyen kicserélték mindkettőt. (Az olvasószemüvegemen viszont az egyiknek letört a fém tartója.)
2022. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Apának kb. 3-4 éve kellett új szemüveget csináltatni. Új keret, plusz lencse, 200 ezerért akarták neki megcsinálni, és ez vidéken történt.
2022. máj. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Nagyon nem mindegy milyen a keret és a lencse meg pláne.


Saját márkás keret 15-20 ért is van. Hát nem dobtam el az agyam a minőségen.

Anno mikor csináltattam, volt valami kedvezmény, mindegy.

Lencse meg valami 20-25 volt darabja, mert fényre sötétedőt kértem, meg karc meg pára mentes réteget. (Ér valakinek valamit a pára mentes réteg? :) )

Lencse meg 1,5 -es szóval nem nagy dolog és semmi cilinder meg egyéb.


Anyukámnak multifokális vagy bi lencse kellett, meg rendes szemüveg keretet néztünk neki 50k volt csak a keret. Nem emlékszem mennyi volt a szemüveg kompletten de olyan 170k környékén. Magán bolt nem nagy lánc, meg hoya lencse.

Sima lencse jóval olcsóbb, spéci dolgok drágák. Cilinder, ilyen réteg olyan réteg... Mind pénz. Viszont pöpec lett.


Spec a lencsével se vagyok megelégedve. Volt nekem is vision express -es az hoya lencse volt na az jó volt. Csiszolás is meg a keret is türhető volt. CSak hát akkor is került valami 80k ba. És ez volt vagy 18 éve. Szóval most dupla ár lenne ugyan ez a minőség. Azóta felét éri a pénzünk.


Jók ezek a noname lencsék is de nem vagyok velük ki a vízből.

Seiko -t néztem de nagyon drága, cserébe nagyon jó. Sajnos az van hogy drága.

60-70 ért egy használható szemüveget adnak. Extrák megdob ják az árat rendesen.

200 helyett két szemüveg 140-150, csak akkor meg cserélgetni kell. Máshol is érdemes megnézetni mennyi az annyi. Illetve ha van kereted mert máshol megveszed abba is belerakják a lencsét, nem muszáj ott venni.

2022. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sima olvasót csináltattam 25 ezerért, pár éve használom, nincs vele gond. Kis, eldugott helyeken olcsóbban meg lehet úszni. Persze ez nem progresszív lencse.
2022. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!