Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényre sötétedő lencse vélemén...

Fényre sötétedő lencse vélemények tapasztalakot szeretnék? Részletek lentebb

Figyelt kérdés

Fényre sötétedő ÜVEG lencsém van.

(Üveget használok kb 25 éve)

-16 dioptriaban váltani akarok keretett és nem tudom müanyagal jobban járnék e ?

"Félek" a müanyagtol mert akármennyire is vigyazok karcolodik.

Jobb lenne ha váltanék a sullyán kivül jobban látnék

Mint az üveggel?

Az üveg fényre sötétedő ÜVEGNÉL van olyan hogy egy idő után "belustúl" lassan világosodik/sötédeik és nem lesz olyan világos mint az elején?


2022. máj. 29. 14:49
 1/3 QQRIQ20 ***** válasza:
Műanyag lencse szerintem manapság már semmiben nem jelent hátrányt. Fényre sötétedő lencse nem a legjobb, mivel beleltérve érve lassan világosodik ki. Karcosodás ellen már van megoldás, plusz réteget kap a lencse. Én mindenképpen műanyagot választanék, nekem is az van.
2022. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb a műanyag, és tudnak rátenni karcmentes réteget.

Személy szerint nekem a fényre sötétedő lencse nem jött be. Egyszer próbáltam, utána inkább olyan keretet vettem, amire mágnessel lehetett rögzíteni sötétített, dioptria nélküli lencsét.

2022. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Trópusokon ne használj műanyagot, mert a nagy melegben elveszti a sötétedési képességét. Amúgy, ha vigyázol rá tart egy darabig, hát nem olyan sokáig, mint az üveg, az igaz. Ha a súly nem probléma neked, akkor maradj üvegnél.
2022. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!