Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi időnként kell visszamen...

Mennyi időnként kell visszamenni az optikába az első szemüveg után?

Figyelt kérdés
Egyhe rövidlátó vagyok, egy éve lettem szemüveges és azt mondták, hogy évente kell visszamenni megnézetni a szemem. Szemüveg nélkül úgy érzem, hogy sokkal rosszabbul látok, mint mielőtt szemüveges lettem, viszont szemüvegben jól látok, úgyhogy valószínűleg csak hozzászokott a szemem. Szerintetek elmenjek megnézetni vagy várjak még vele? Nektek egy év alatt mennyit romlott a szemetek? Jelenleg az mindkét szemem -0,5 dioptriás.

2022. jún. 30. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Rövidlátásnál a szemüveghasználat csak ront rajta sajnos. Nekem 10 évig -0.5 volt aztán olyan 23 éves koromban gyakrabban hordtam a szemüveget és azóta folyamatosan romlik most -3.0 28 éves vagyok. Volt osztálytársamnak aki azóta sem hordta meg abszolut nem romlott.
2022. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Évente érdemes elmenni, nekem általában 1 év alatt -0,25-öt romlik, bár most hogy 20 lettem mintha megállt volna a romlás.

De azt semmiképp se csináld, hogy nem hordod a szemüvegedet.

2022. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem az optikába kéne jarnod hanem a szemészetre. Az optikában csak el akarnak adni neked egy újabb szemüveget. A szemészeten szakszerű diagnózist kapsz és el fogjak mondani mindenféle érdek nelkül mire van szükséged. Egyebként ha folyton erősebb szemüveget csináltatsz csak rohamosan romlani fog a szemed. Inkább vegyél egy szemtorna könyvet.
2022. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
57%
Én fél évente megyek vizsgálatra de gyorsan romlik a szemem így kb másfél évente cseréljuk a dioptriát
2022. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki orvost ajánl azt le kell pontozni. Komolyan megis érdemlitek az écenénki új szemüveget amit az optikában rátok sóznak.
2022. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem az optikában sózzák ránk, én szemészetre megyek, nekik mégis mi előnyük lenne abból, hogy dioptriát cseréltetek?
2022. júl. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A szemészetnek semmi az oltikusnak annál több. Olvasd vissza a kerdést. ;)
2022. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem mondták volna: naponta többször kellene szemtornát végezni, és ha csak lehet, messzire nézni. Mondjuk végigpásztázni a szemeddel az utcát oda-vissza. Természetben hegyeket, fákat, távoli tárgyakat nézni. Nemcsak rápillantani, de ráfókuszálni, a részleteket megpróbálni meglátni, stb.


Én kétévente csináltatok szemüveget, még csak 2,5 járok, 53 évesen.

2022. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!