Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan, hogy a szemüveg...

Van olyan, hogy a szemüveg műanyag lencséi "leromlanak" egy idő után?

Figyelt kérdés

Rövidlátó vagyok. Van most a szemüvegkeretemmel egy kis gond, ezért kénytelen vagyok a régi, utoljára 12 éve viselt szemüvegemet hordani, amihez még üvegből készültek a lencsék.


És ami MEGDÖBBENTŐ, hogy élesebben látok vele. Monitorhoz, utcán, bármilyen helyzetben. A dioptriák ugyanazok.


Mi történhetett a 12 év alatt a műanyag lencsékkel? Vigyáztam rá, mikroszálas kendővel töröltem stb.



2022. júl. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A muanyag egy ido utan karcolodik akkor is ha azt szabad szemmel nem latod. Igy homalyosabb a latas es ugy erzed hogy a dioptria nem jo, de nem. Probalok peldat mondani. Az auto lampaja egy ido utan teljesen bemattul, igy nem az izzo gyengul, bar ugy nez ki halvanyabban vilagit.
2022. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez okozza. Amúgy 12 év sok idő egy műanyag lencsének?


Most jut eszembe, hogy a karcolásokon kívül legfeljebb annyi megpróbáltatás érhette, hogy sok izzadság folyt rá a homlokomról, mivel sokat futok/futottam.

2022. júl. 20. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a műanyag lencse felületén a bevonatok lekoptak,megsérültek(antireflex,felületkeményítés)Esetleg a kereted is deformálódott és nem a lencse optikai középpontján látsz keresztül.Évente azért érdemes elmenni a szemészetre ott kiderül,hogy nem jó már az aktuális szemüveged.
2022. júl. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A műanyag állásában is öregszik, de a szemüveg ki van téve UV-nak is. Nem tizenévekre van kitalálva. Néhány évente cserélni kellene.
2022. júl. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!