Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi időbe telt megszokni...

Mennyi időbe telt megszokni az új szemüvegeteket, elviselni az arcotokon, hogy komfortos legyen? Akinek nagyon keskeny az orrnyerge, annak valóban nehezebb lehet megszokni az új szemüvegét?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen szokom meg az új szemüvegemet, állandóan igazgatom, mintha le akarna csúszni... De szerintem ez az igazgatás amiatt van, mert 4.5 évig éjjel-nappal hordtam a másik keretemet és ezért nagyon furcsa... A látás az maximális benne. Bementem több optikába, szinte az összes helyen azt mondták jól van beállítva, csak lehet nekem több idő megszokni... Már annyira nehezen viseltem el magamon, hogy pl már munkában is kontaktlencsét hordok.

Persze a családom azzal jön, hogy ez csak pszichés dolog, mert nem tudom elfelejteni a régi keretemet, ezért is lennék kíváncsi, hogy járt -e már valaki hasonló cipőben! :)



2022. júl. 27. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megszokod majd. Én csak szédültem az erősebb dioptriától 1 napig, a kerettel semmi gond nem volt
2022. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem inkább a dioptria miatt kóvályog a fejem, hirtelen leromlott a szemem -5 DP alá, aztán most szédülök a szemüvegtől.
2022. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Nekem a látásélességgel semmi gondom sincs, a fejem egy percig sem fájt soha az új szemüvegektől, valószínűleg azért, mert már jó pár éve alig romlik a szemem ( legutóbbi két szemüveg csináltatásnál semmit, most 0.25-öt ).

Viszont a keretet nagyon nehezen szokom, bevallom ez már a második, amit csináltattam a 3 hónap alatt... Az elsőt még ennél is jobban utáltam, de pár hét elteltével azért el tudtam viselni magamon... Itt jobb a helyzet, egy Swarovski keret, gyönyörű és nagyon kényelmes (lenne, ha nem kellene igazgatnom egész álló nap!!!)

Tudom, vigyem vissza ahol csináltattam, állítanak rajta... Csak attól félek, hogy lehet most még pár hét és meg tudnám szokni, viszont ha visszaviszem és szorosabbra állítják lehet még a füleimet is megsebesíti... És tartok tőle, hogy nem tudják majd visszaállítani akkor az eredeti pozícióba, de már úgy vagyok vele, hogy próba szerencse, már két hete megy a küzdelem...

2022. júl. 27. 21:16
 4/12 anonim válasza:

Nem lehet, hogy hozzá ér az összekötő része az orrnyergedhez?


Nekem akkor jött a folyamatos igazgatás és zavaró érzés, amikor nem a tappancsokon feküdt az orromon, hanem a középső része ült fel. Ha éppen csak hozzá ért az orromhoz hosszú távon az is szinte idegőrlő volt.

2022. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Mit keres ez a kérdés a rokoji kapcsolat kategóriában? A szemüveged meg rosszul sikerült ha szokni kell. A jó szemüveget felveszed és jól látsz. Mikor szokod épp romlik hozzá a szemed. Vidd vissza az optikába.
2022. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! :)

Utaltam a kérdésben a családomra is, illetve azt is leírtam több alkalommal is, hogy JÓL látok benne...

2022. júl. 27. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűlegtúl hoszú a szára, azt legtöbb szemüvegkereten nem is lehet állítani.

Amikor már horodod egy ideje, úgyis kialakul a "gödör" a tappancsoknak, kevésbé csúszik majd le. De az alapvető baj,.hogy a szárának a vége hátrébb hajlik le, mint ahol a füled van.

2022. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Műanyag keretes és nem hosszú a szára, mert a többinek is ekkora volt. :)
2022. júl. 28. 08:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasószemüveg: 2-3 nap volt. Addig ha elforgattam a fejem, beszédültem, de már nem zavaró.
2022. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem szédültem, pedig az első szemüvegem - 1,75 és - 2,25 dioptria+cilinder. Nagyon is jó látást biztosított az első felvételtől kezdve. Kicsit az volt fura, hogy kisebbnek láttam mindent.
2022. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!