Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek volt PRK lézeres...

Akinek volt PRK lézeres szemműtétje, hányas dioptriád volt?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy csak -4 dioptriáig tudnak PRK-val 0-ás szemet csinálni. Viszont nekem -7-es van. Műtét szempontjából viszont sokkal szimpatikusabb a PRK mint az Intralasik.
2010. szept. 22. 15:45
 1/3 anonim válasza:
Wáh ez engem is érdekelne, mert -8-as van... De én is így hallottam mint te.
2010. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jamesbond ***** válasza:

A PRK-nál lekaparják a hámot, az IL-nál félrehajtják, de maga kezelés alatta ugyanaz. A PRK-nál a felszínen lézereznek az IL-nál kicsit alatta, de a végeredmény szempontjából mindegy melyiket választod. A lézer 0-ra pörköli a 15 dioptriás szemet is, de a gyógyuláskor a visszarendeződés nyilván sokkal nagyobb eséllyel történik, mint kisebb beavatkozásnál. Ez nagyon egyénfüggő. Nekem 4 napja csináltak PRK-t, és arra a szememre még egyáltalán nem látok, de már egyáltalán nem fáj.

7-8 dioptria egyáltalán nem a világvége, nyugodtan bevállalhatod. Nagy eséllyel alig marad valami mínusz, ami később olvasáskor még jól is jöhet. Az emberek többségének van +- 1-2 dioptriája de jól elvannak vele, nem is tudják.

A PRK sokkal macerásabb, és fájdalmasabb mint az IL, de nem kell attól tartanod életed végéig, hogy a lebeny elmozdul, vagy leszakad. Ha már legalább 2 éve nem romlik a szemed nyugodtan vágj bele. Nem egy sétagalopp, de megéri.

2010. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :-)))

Tudom mi a különbség két műtét között, csak az Optik-med honlapján van egy teszt, ahol leírod, hogy hányas szemed van stb. és ott válasz email-ben azt írták, hogy ilyen dioptriánál hatékonyabb az IL. Meg több fórumban olvastam, hogy az IL jobb nagyobb dioptriánál. De nekem a PRK szimpibb lenne. No, végülis október 1-jén megyek vizsgálatra, majd ott megmondják.. Csak kíváncsi voltam... :-)))

2010. szept. 29. 13:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!