Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemromlásával előfordulhat...

Szemromlásával előfordulhat kancsalság?

Figyelt kérdés
A jobb szemem pár éve elég gyors tempóban elkezdett romlani, megfigyeltem, hogy elkezdtem kicsit kancsi is lenni vagy legalábbis a jobb szememmel sokszor bandzsítok. Azelőtt sosem voltam kancsal. Ez lehetséges, hogy a szemem romlása miatt lett?
2022. júl. 30. 10:48
 1/3 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne. Ha elkezdenék szemüveget hordani akkor míg le nem veszem addig elmúlna a kancsalság?
2022. júl. 30. 10:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én egy méterre láttam háromévesen, bandzsítottam, de takarással elmúlt ugye... amúgy is a gyerekeknél ez később rögzül.természetes néha..persze szemüveget kaptam 4,5 dioptriást.

Szerintem elvileg nem lehetsz! Menj el szemorvoshoz majd ő megmondja, nagyon jók itt nálunk is...

Amit írsz szerintem inkább a szemizmok-van ilyen ugye?- lazasága lehet talán magnéziumot is kéne szedni de ezek csak gondolatok..Ha fáradt vagyok én is bebandzsítok !!! meg mindenki kb.. a fiamon is látom néha holott neki egészséges a szeme.

Túl nagy baj nem lehet. Sajnos a korral romlik a látás is.. kezdődő hályog nem lehet a baj? Mutasd meg dokinak majd ő elmondja, úgyis.

2022. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen elofordulhat akkor ha van egy “vezeto szem” a masik meg “lusta szem”. Ilyenkor kialakulhat felnottkori kancsalsag de nem annyira extrem, szinte csak orvos tudja megallapitani.
2022. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!