Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitõl lehet kettõs látásom?

Mitõl lehet kettõs látásom?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 1.5 hónapja jelentkezett a következõ. Ha távolra nézek kettõt látok a dolgokból. Nem sima kettõs látás, hanem olyan mintha bambulnék. Nem tudom megmagyarázni jobban. Aki bambult már az biztos tapasztalta, hogy "szétcsúszik" a kép, és csak erõs koncentrálással olvad össze. Velem ez történik, ha távolra nézek. Szétcsúszik, koncentrálok, összeolvad és megint szétcsúszik, ha nem koncentrálok eléggé. Közelre semmi gond. Szemüveges vagyok, de nem igazán hordom. A kancsalságra is gondoltam, de 20 éves vagyok, azt már észrevették volna korábban nem? Fejem nem fáj, szédülés nincs. Valami tipp?

2022. aug. 7. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Kancsalságot észrevenni? Szinte mindenkinek van egy enyhe, nem szemüveges emberek ugye nem járnak rendszeresen szemészhez, ha nem nézel hosszan a szemükbe és aztán nem mondod nekik, fogalmuk sincs róla. Ráadásul a szemüvegesek is sokszor csak az optikába járnak, rendes szemészorvoshoz nem - hozzáteszem, normális, lelkiismeretes szakembert sem könnyű találni.


Mondjuk azt sem értem, ha szemüveges vagy, mi a frászért nem hordod, azon kívül, hogy rácsodálkozhass a további problémáidra. Menj el szemészhez a panaszaiddal, majd ő megmondja. Vagy menj el egy optikába szemvizsgálatra, ügyeletes orvosnak mondd el a panaszod, és megmondja, mi lehet a gond, esetleg elküld máshoz.

2022. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, amúgy az, hogy 20 éves vagy, az égvilágon semmit nem jelent. Az tény, hogy a mai, "nincs eleget szabadtéren" meg "túl sokat görnyed a sötétben a gép előtt" tendenciák miatt sok a rövidlátó szinte minden országban, rengeteg más is befolyásolhatja ezeket a dolgokat. Nekem pl. 16 évesen beállt a dioptriám, de egyetem végére romlott mindkét szemem 0,5-öt, mert sokat éjszakáztam félsötétben monitor előtt. A korod semmit nem mond az életkörülmények nélkül. Menj szakemberhez, mert pl. ha vezetsz is ilyen állapotban, az nagyon nem oké.
2022. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Távolra nem látok jól, közelre szemüveg nélkül jobban látok.
2022. aug. 7. 22:46
 4/5 anonim ***** válasza:
A szemüveg lényege, hogy mindenhova úgy lássál, mint szemüveget nem igénylő ember. Az egy rossz szemüveg, ha közelre jobb nélküle...
2022. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettoslatas az egy nagyon komoly szembetegseg tunete lehet, egyaltalan nem szabad felvallrol venni!!! Holnap (ma) hetfo, azonnal orvoshoz!!!
2022. aug. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!