Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az erősebb szememet letakar...

Ha az erősebb szememet letakarom naponta pár órára az segíthetne erősíteni a látást a sokkal rosszabb szememen vagy elég a szemüveg?

Figyelt kérdés

Halottam róla hogy az agy a sokkal jobban látó szemet favorizálja és ez még jobban gyengítheti a rosszabbik szemet.

Ez igaz, és ha igen ez a letakaros dolog javíthat bármit is?



2022. aug. 8. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés!
2022. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szemészorvostól kérdezd, de általánosságban ez kb. 8 éves korig működik, utána nem, azért látni gyerekeknél, felnőtteknél meg nem. Csinálhatod, pici fejlődést érezni is fogsz idővel, aztán amint abbahagyod, legfeljebb néhány hét alatt vissza is áll az eredeti helyzet.
2022. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Gyerekkoromban le volt takarva az egyik szemem egy ideig.
2022. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit félreértés. Van olyan, hogy gyerekkorban erős pluszos korrekcióra lenne valakinek szüksége, de nem veszik észre. Ilyenkor van az, hogy a szemnek távolra is alkalmazkodnia kell (normál esetben erre csak ~ 4 méteren belül van szükség), és mivel a szemlencsét domborító izom és a szemet középre mozdító izom idegileg össze van kapcsolva, ezért dönt az agy egy idő után, hogy csak az egyik szemmel néz távolra, a másikat egy idő után le is kapcsolhatja. De erre az időben felírt szemüveg a megoldás.

Ez mínuszosokra nem igaz.

2022. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel onkább kancsalsagot javítottak gyerekeknél úgy emlékszem. Vannak szemtorna könyvek amik javítják a latast. Inkább azzal érdemes próbálkozni
2022. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 igen, időben felírt szemüveg, és mellé még takargatnak, de bizonyos életkor után semmi értelme a takargatásnak. Tesómnak is ez volt. Remélem, a kérdező is úgy értette a takargatást, hogy amellett természetesen hordja a szemüvegét! Viszont ha elmúlt 8 éves, tök felesleges takargatni.
2022. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5# igen ebből lesz a kancsalság, ahogy írtam a 4#ben, a "két izom közös irányításából"
2022. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

33 éves vagyok és még sosem hordtam szemüveget/lencsét, annyira nem vészes a dolog de már annyira igen hogy zavarjon. 3-5 méterre lévő dolgokról már nehéz leolvasnom az írást a bal szememmel ami a rosszabbik és kicsit távolabbra már a jobb szememmel is. Igazából ami a legzavarobb az amikor nagyobb távolságban 100+m nem látom tisztán az arcokat vagy pár km. messze lévő daru már homályos, a bal szememmel még rosszabb. Fejfájás meg hasonló nincs ezek mellékhatásaként de úgy gondolom itt az ideje szemüveget csináltatni. Addig is utána nézek a szemtorna gyakorlatoknak.

Köszönöm a segítséget/válaszokat!

2022. aug. 8. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi idősen még sosem volt szemüveged, akkor itt az ideje, hogy legyen.
2022. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szemcsepp, szemkapszula, kollagén. áfonya, áfonya lekvár, sütőtök és hal.

nekem ezek segítettek. lehet h csak vitamin hiányod van.

nekem sokat segített a kollagén. kár h csak egy éve kezdtem el szedni. borzalnasan sokat segített.

2022. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!